У справі Манафорта ключовою фігурою є його помічник Килимник - AP News

Поділитися
У справі Манафорта ключовою фігурою є його помічник Килимник - AP News АР володіє рідкісним фото за 2006 рік на якому зображені Килимник, Манафорт, та їхня команда © apnews.com
Агентство посилається на отримані у своє розпорядження внутрішні документи і записи.

Один з фігурантів справи Манафорта, близький помічник екс-керівника передвиборного штабу Трампа Костянтин Килимник, якому спеціальний прокурор Роберт Мюллер висунув звинувачення у сприянні втручанню РФ у вибори 2016 року в США, може бути набагато більш важливою фігурою, ніж здавалося спочатку, повідомляє АР.

"Килимник, невловима особа, яка разом з Манафортом звинувачується у спробі вплинути на свідків, був набагато активнішим у формулюванні проросійської політичної стратегії Манафортом, ніж було раніше відомо... Більш ніж за 10 років до того, як Росію звинуватили у таємній спробі вплинути на президентські вибори США, Манафорт і Килимник обговорювали ризики для Росії, якщо б країна не спробувала б вплинути на глобальну політику", - повідомляє агентство, посилаючись на отримані у своє розпорядження внутрішні документи і записи.

Агентство наводить на підтвердження своїх слів уривки з листів Килимника Манафорту.

"Захід трохи більш витончений у сучасній грі, в якій сприйняття світу громадськістю важливіше того, що відбувається насправді .. Росія в кінцевому підсумку втратить все, якщо не навчиться грати у цю гру", - писав Килимник Манафорту у грудні 2004 року, аналізуючи зусилля РФ, спрямовані на спроби маніпулювати політичними подіями у колишніх радянських республіках.

Втім, у документах агентства не вказується причина, чому саме Килимник працював на Манафорта. У той же час команда спецпрокурора США Роберта Мюллера, що займається розслідування втручання Росії у президентські вибори 2016 року, заявила, що Килимник активно підтримував зв'язок з російськими спецслужбами під час цих виборів. Сам Килимник усі висновки людей Мюллера відкидає.

Документи чудово освітлюють роль Килимника - наприклад, він доклав руку до розробки стратегій, які Манафорт продавав своїм клієнтам. Крім того, Килимник працював ключовою ланкою між Манафортом і основними фінансовими спонсорами останнього.

Килимник - уродженець України, яка тоді ще була у складі СРСР. У часи Союзу він навчався на лінгвіста у державному військовому університеті, а коли СРСР наказав довго жити - Килимник отримав роботу перекладача у Міжнародному республіканському інституті. На цьому шляху він досяг непоганих висот - у 1995 році Килимник став головою московського офісу інституту.

Зірка Килимника в МРІ закотилася, коли у березні 2005 року в інституті дізналися, що Костянтин працює на Манафорта. Килимник негайно звільнився з МРІ і з цього моменту почав відкрито та постійно працювати на Манафорта. Щомісячний заробіток Килимника на цій ниві становив 10 000 доларів, якщо вірити записам у розпорядженні АР.

Як повідомлялося, 15 червня Окружний суд Вашингтона змінив Манафорту запобіжний захід з домашнього арешту на тримання під вартою після того, як спецпрокурор Роберт Мюллер висунув йому звинувачення в незаконному тиску на свідків. Слідство встановило, що в лютому і квітні 2018 року Манафорт та його український помічник Костянтин Килимник неодноразово зв'язувалися телефоном і в месенджерах зі свідками у справі Манафорта.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно. Після внесення застави Манафорта звільнили з-під арешту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі