У Саудівській Аравії з'явився лікар-мільярдер

Поділитися
У Саудівській Аравії з'явився лікар-мільярдер Педіатром власник мережі медустанов дійсно був. Але давно © Служба безпеки України
Багатих лікарів у світі чимало, але мільярдерів серед них - одиниці.

Професія дитячого лікаря, як виявилося, не заважає збиванню величезних статків. Але для цього треба ще й знати правила бізнесу, а не просто лікувати людей.

Саудівський педіатр Сулейман Абдулазіз аль-Хабіб стане одним з небагатьох лікарів світу зі статком понад $ 1 млрд, повідомляє Bloomberg. За даними агентства, після завершення IPO Dr. Sulaiman Al Habib Medical Group (HMG, оперує мережею медичних установ Саудівської Аравії і сусідніх країнах), в рамках якого планується розмістити 17,4 млн акцій по 50 риялів ($ 13,32) за штуку, вартість залишився у самого аль-Хабіба пакету в 49% становитиме 8,5 млрд риялів ($ 2 ,3 млрд).

Доктор аль-Хабіб стане одним з небагатьох в Саудівській Аравії мільярдерів, що не мають відношення до королівської сім'ї. В списку Bloomberg Billionaires Index зараз включені четверо місцевих мільярдерів, найбагатший з яких є племінник правлячого короля Саудівської Аравії Салмана і один з найбільш успішних арабських інвесторів принц Аль-Валід ібн Талал Аль Сауд, чий стан Bloomberg оцінює в $ 14,4 млрд. В четвірку також входить принц Султан ібн Мухаммед ібн Сауд Аль Кабір, що належить до бічної гілки королівської сім'ї, представники якої не мають права на престол. Його стан Bloomberg оцінює в $ 5,02 млрд.

Bloomberg відзначає, що 68-річний аль-Хабіб заснував свою мережу в 1993 році, а до цього працював головним лікарем та керівником педіатричної служби в двох державних лікарнях Ер-Ріяда. Агентство зазначає, що станом в $ 1 млрд і більше володіють зараз дуже небагато лікарів, найбагатшими з них є американський хірург, співзасновник HCA Healthcare Томас Фріст (Bloomberg оцінює його статки у $ 12,7 млрд) і хірург з ПАР, винахідник антиракового препарату Abraxane Патрік Синьсян ($ 9,18 млрд).

У вівторок, 4 лютого, медики столичної швидкої допомоги в черговий раз вийшли на мітинги під КМДА та ВР – через скорочення кількості виїзних бригад, а також нелюдські умови роботи за мізерну платню.

Цим протестом медики швидкої, за їх словами, прагнуть захистити як власні трудові права, так інтереси пацієнтів, а також висловити недовіру новообраному директору Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м.Києва А.В. Вершигорі та його адміністрації. Посаду директора п.Вершигора займає вже 30 років.

З 1 лютого 2020 року кількість виїзних бригад скорочено на 50 екіпажів. Є розпорядження від 16.01.20 – відмовитись від машин. "І це в рази зменшує шанси кожного з пацієнтів вижити", - стверджує старший лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, голова профспілки Наталія Іванівна Стахова.

"На жаль, коли проводився конкурс на посаду директора, - продовжує голова профспілки, - думку колективу взагалі не було почуто. Ми зверталися в усі інстанції, були в КМДА, в Департаменті, під ВР, в Офісі президента. В нас беруть наші звернення, фіксують, але діалогу з адміністрацією в нас досі немає. Всі наші проблеми вирішуються лише в письмовому вигляді. Але це просто відписки.

За останній час, в результаті провального керівництва адміністрації, було звільнено велику кількість людей. Люди йдуть через низькі зарплати. Так, лікар після інститут отримує 3900 гривень, а фельдшер після медичного коледжу – 2900 грн. При цьому виїзний персонал рятує життя щодня, в будь-яку погоду. На бригади постійно нападають, вони потрапляють в ДТП. І не мають ніякого захисту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі