У санкційному списку США згадується дочка Путіна

Поділитися
У санкційному списку США згадується дочка Путіна США ввели санкції проти колишнього чоловіка Тихонової © Paweł Dudzik / Facebook
У Мінфіні США вказали на зв'язок між успіхами Кирила Шамалова в бізнесі і його шлюб з Катериною Тихонової.

Міністерство фінансів США назвало Катерину Тихонову дочкою президента Росії Володимира Путіна.

У прес-релізі Мінфіну про введення санкцій проти групи російських олігархів, високопосадовців і компаній сказано, що добробут члена ради директорів холдингу "Сибур" Кирила Шамалова істотно покращився після його одруження на дочці Путіна Катерині Тихоновій.

У США звернули увагу, що протягом 18 місяців після шлюбу, укладеного в лютому 2013 року, Шамалов придбав великий пакет акцій нафтохімічного холдингу "Сибур", що займається розвідкою нафтогазових родовищ.

У 2014 він взяв у "Газпромбанку", що перебуває під санкціями, кредит, сума якого перевищила 1 мільярд доларів. Тоді ж олігарх і близький знайомий Путіна Геннадій Тимченко продав Шамалову ще 17% акцій "Сибура".

"Шамалов став членом клубу мільярдерів з оточення Путіна", - констатували у Мінфіні США.

У 2016 році агентство Reuters повідомляло, що дочка Путіна - Катерина Тихонова - володіє статком у кілька мільярдів доларів. Тихонова вийшла заміж за Кирила Шамалова - сина Миколи Шамалова, співвласника банку "Росія" і Виборзького суднобудівного заводу, близького друга президентської сім'ї.

У січні 2018 року агентство Bloomberg повідомило про розлучення Тихонової та Шамалова. У квітні минулого року Шамалов продав 20% акцій "Сибура" голові ради директорів компанії мільярдерові Леоніду Міхельсону. За даними видання,із розставанням Шамалова з Тихонової пов'язана продаж їм своєї частки в нафтохімічній компанії "Сибур".

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівський доповідь". У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентаріїв і 96 олігархів, наближених до президента Росії Володимиру Путіну.

30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівський звіт".У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентарів та 96 олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна.

Детальніше про "кремлівську доповідь", читайте в матеріалі "Кремлівський звіт": чого очікувати оточеню Путіна?" у DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі