У Росії пропонують продавати громадянство за $ 290 тис.

Поділитися
У Росії пропонують продавати громадянство за $ 290 тис. Росія хоче "продавати" своє громадянство © росяма.рф
Федеральна міграційна служба Росії та Мінекономіки РФ розробили законопроект, що спрощує порядок отримання російського громадянства іноземцям.

У Росії пропонують надавати громадянство іноземцям, вклали до 10 млн рублів в економіку РФ, і закордонним випускникам російських коледжів та вишів, які пропрацювали у Росії не менше трьох років. На думку експертів, якщо в першому випадку мова йде про одиниці підприємців, то в другому - про мільйони людей.

Поправки до ст. 14 закону "Про громадянство РФ" щодо спрощеного порядку надання громадянства, які вже пройшли обговорення в уряді, незабаром будуть внесені до Держдуми. Поправки розроблені в рамках реалізації концепції державної міграційної політики на 2012-2015 роки. Одним з її завдань є "переселення на постійне місце проживання фахівців різного профілю, підприємців та інвесторів, а також стимулювання молоді, яка має затребувані професії і спеціальності", пише Коммерсант.

Зараз на отримання громадянства в спрощеному порядку в основному можуть претендувати або ті іноземці, чий чоловік чи дружина є громадянином РФ, або ті, хто народився на території колишнього СРСР і є особою без громадянства. У документі пропонується використовувати європейський досвід при наданні громадянства за спрощеною схемою. Наприклад, в Австрії заявник повинен інвестувати не менше 6 млн євро в економіку країни, у Болгарії - 512 тисяч євро в проекти пріоритетного інвестування. На російське громадянство зможуть претендувати індивідуальні підприємці, які пропрацювали в РФ не менше трьох років, якщо їхня виручка становить не менше 10 млн рублів (288 тисяч доларів). Крім того, отримати громадянство зможуть інвестори, чия частка у статутному капіталі російської юридичної особи становить не менше 10%. Статутний капітал повинен становити не менше 100 млн рублів.

Поширеної у світі схеми "громадянство при купівлі нерухомості" проект не містить, але дозволяє її організувати. Проект не містить обмежень за "утримання" власності або активів, що дозволяють претендувати на паспорт,- в теорії їх можна позбутися відразу після отримання громадянства РФ. Проект не дає преференцій членам сімей підприємця щодо спрощеного отримання громадянства. Вкрай дешеве за світовими мірками "інвестиційне громадянство РФ" при намірі підприємця реально переїхати з сім'єю в Росію при обліку цієї обставини стає досить дорогим: для сім'ї з трьох людей це 900 тисяч доларів, що можна порівняти з "розцінками" в ЄС.

Статистика за кількістю індивідуальних підприємців, які мають іноземне громадянство, не публікується, але на практиці вони зустрічаються рідко: в основному це громадяни країн Закавказзя та Близького Сходу. До 2008 року в РФ були представлені кілька великих індивідуальних підприємців - громадян КНР з оборотами бізнесу в десятки мільярдів рублів на рік, проте вони після загострення відносин між Китаєм і РФ через ліквідацію Черкізовського ринку перевели бізнес в Гонконг. Індивідуальних підприємців з оборотом понад 10 млн рублів, можливо, буде кілька сотень осіб на рік.

Полегшується отримання громадянства РФ співвласниками торгових компаній: обмеження щодо володіння десятивідсотковою часткою в компанії з активами не менше 100 млн рублів знімається, якщо компанія сплачує в бюджетну систему РФ не менше 6 млн рублів на рік останні три роки. На практиці будь-яка торговельна компанія з оборотом 1 млн доларів на рік виконує цю умову.

Інше нововведення стосується іноземних студентів, які починаючи з 1 липня 2002 року отримали професійну освіту і до моменту звернення за громадянством пропрацювали на території РФ три роки. Ні законодавством, ні проектом не встановлено обмеження на роботу для іноземних студентів в Росії, які, як правило, мають посвідку на проживання,- таким чином, законопроект дозволяє для них отримання громадянства РФ у спрощеному порядку навіть до завершення освіти. За словами технічного делегата від РФ, що розвиває молодіжну зайнятість організації WorldSkills International, Павла Чорних, мова може йти про 2 млн студентів коледжів. "Здобувати середню освіту в РФ вважається найпрестижнішим у ряді країн СНД. Іноземні студенти складають 20-25% від усіх учнів. Як правило, мова йде про громадян Туркменії, Узбекистану і Молдови",- заявив він. У російських вишах тільки в 2013 році було 100 тисяч іноземних студентів. З 2002 року мова може йти про 1 млн іноземців.

На думку заступника секретаря громадської палати РФ Владислава Гриба, зазначені в документі суми надто малі порівняно з тим, скільки у підсумку держава буде витрачати на нового громадянина (пенсія, медичне страхування). "Що стосується студентів, то пропонувати їм громадянство після трьох років роботи теж занадто рано. Повинно пройти не менше п'яти років, і тільки після цього варто давати хіба що посвідку на проживання",- заявив він. "Якщо закон приймуть, то в російську економіку почнуть активніше інвестувати представники далекого зарубіжжя з Китаю, Індії і тієї ж Європи",- говорить голова Федерації мігрантів Росії Маджумдер Амін. І до ініціатив щодо спрощення процедури отримання російського громадянства кількість виданих російських паспортів продовжувала зростати: якщо в 2012 році отримали громадянство РФ 95,7 тисяч осіб, то в 2013 - 135,8 тисяч.

Нагадаємо, з 1 січня набув чинності закон, який передбачає, що термін тимчасового перебування в Росії іноземних громадян, які прибули в Російську Федерацію в порядку, що не вимагає отримання візи (у тому числі громадяни України), не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 днів.

За винятком випадків, передбачених законом. Якщо іноземець під час свого попереднього перебування у Росії перевищив термін перебування до 90 днів сумарно протягом кожного періоду у 180 днів, йому заборонено в'їзд до РФ на 3 роки з дня виїзду з Росії. !zn

Читайте також:

З 1 січня українці будуть їздити до Росії за новими правилами

МЗС РФ вважає, що українці повинні їздити до Росії за закордонними паспортами

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі