У Росії прокоментували звинувачення у заборонених ядерних випробування малої потужності

Поділитися
У Росії прокоментували звинувачення у заборонених ядерних випробування малої потужності Російське посольство називає заяви розвідки США "атакою на режим контролю над озброєннями" © МЗС Росії
Посол Росії в США Антонов, коментуючи ситуацію, відкинув можливість проведення заборонених ядерних випробувань в РФ.

Росія нічим не порушувала, не порушує і не збирається порушувати жодних положень Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) всупереч заявам США, заявив в інтерв'ю російським ЗМІ посол РФ у Вашингтоні Анатолій Антонов.

Антонов, коментуючи ситуацію, відкинув можливість проведення заборонених ядерних випробувань в РФ і заявив, що розвідка США проводить "скоординовану атаку не тільки і не стільки на Росію, скільки на режим контролю над озброєннями, на всю архітектуру стратегічної стабільності".

Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань уклали в 1996 році. Росія підписала документ в 2000 році. Документ розширює до безумовних рамок обмежений режим заборони випробувань ядерної зброї, який ввели Договору про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі і під водою 1963 року. На сьогоднішній день договір підписали 183 держави.

29 травня начальник військової розвідки Сполучених Штатів Америки Роберт Ешлі заявив про те, що Росія може проводити ядерні випробування малої потужності. Такі випробування порушують Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД. США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернуться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД. 4 березня Путін підписав указ про припинення Росією виконання ДРСМД.

Раніше заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте у статті Олексія Ижака "Все ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі