У Росії назвали власний флот одноразовим – ЗМІ - Світ - dt.ua

У Росії назвали власний флот "одноразовим" – ЗМІ

15 липня, 03:55 Роздрукувати

Російські військові експерти впевнені, що російська концепція прибережного "москітного флоту" недостатня і у разі глобального збройного конфлікту ВМФ РФ буде швидко знищено.

Подібно до Радянського Союзу, Росія хоче зробити ставку на багато маленьких катерів, набитих протикорабельними ракетами © відкриті джерела

Російський військовий флот по суті є "одноразовим", так як має мізерно малу кількість великих бойових кораблів, а "москітний флот", концепція якого розвивається у ВМФ РФ останнім часом, здатний захистити країну у прибережних водах, проте не дає їй можливість демонструвати геополітичний вплив у різних регіонах світу, повідомляє інформаційне агентство ТАСС.

На думку російських військових експертів ставка на малий флот з невеликих кораблів, озброєних десятком ракет, має купу недоліків – низька автономність, залежність від баз, дуже обмежений боєзапас.

"Американський флот присутній у всіх регіонах світу, а "москітний флот" Росії більше двох-трьох тижнів функціонувати у відкритому морі не може... Цей корабель іде тільки до однієї точки – неповернення, а у разі військових дій його взагалі не повернути. Йому потрібні бази та кораблі матеріального забезпечення. Він – не самостійна бойова одиниця", – зазначив один з оглядачів у матеріалі агентства.

Однак, додав він, "москітний флот" має й деякі переваги – зокрема, це невисока вартість малих кораблів, що для нинішньої Росії більш, ніж актуально. Крім того, "москітний флот" дозволяє взяти під щільний контроль "прилеглі" до країни моря – наприклад, Балтійське, Північне, Чорне та Азовське.

Читайте також: Сторожовий корабель ЧФ Росії зайшов у закритий район Sea Breeze-2019

У жовтні 2018 року командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що Росія тримає в Азовському морі корабельне угруповання у 120 кораблів і катерів – правда, боєздатних з них лише 36, а досить озброєних 24. Рятує і те, що РФ не може використовувати в Азовському морі великотоннажні бойові кораблі через малі глибини азовської акваторії.

За матеріалами: ТАСС /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >