У Росії надто багато способів залякувати Україну - RFERL

Поділитися
У Росії надто багато способів залякувати Україну - RFERL Росія може нашкодити економіці України, якщо перекриє Керченську протоку. © FlashCrimea
Москва помилково думає, що вона може розпоряджатися українською територією і акваторією.

Існує багато способів залякування сусідів. Минулого тижня, приміром, Москва оголосила, що тимчасово закриє Керченську протоку для всіх суден окрім своїх військових кораблів. І тим самим скоротила доступ України до Чорного моря.

Про це на сторінках Radio Free Europe Radio Liberty пише оглядач Браян Вітмор, додаючи, що цього разу перекриття тривало лише один день. Виправданням послужило нібито будівництво незаконного мосту, який повинен з'єднати Росію з анексованим Кримом. Однак, російські ЗМІ повідомляють про плани закрити протоку на більше трьох тижнів у серпні і вересні.

"Якщо це станеться, стратегічно важливі портові міста Маріуполь і Бердянськ будуть відрізані від міжнародних торговельних шляхів. А це сильно нашкодить українській економіці", - зауважує Вітмор.

Він додає, що перекриваючи Керченську протоку, Росія скоює подвійне порушення міжнародного закону. Вона порушує угоду від 2003 року з Україною про те, що судна обох країн мають вільний доступ до цієї акваторії. До того ж єдина причина, чому Москва сьогодні контролює повністю Керченську протоку і може односторонньо її перекривати - це незаконна окупація Криму російськими військами.

"Перекриваючи Керченську протоку, Росія відсилає Києву той же сигнал, який вона відсилала впродовж багатьох років: ми можемо і зробимо ваше життя кошмарним за допомогою багатьох способів", - пише оглядач.

Вітмор зауважує, що в цьому сигналі криється те, як Кремль ставиться до українського суверенітету, який вважає обмеженим і обумовленим.

"Москва каже Києву: що моє, те моє, а що ваше - те моє. І це стосується української території і її територіальних вод. Вочевидь, існує багато способів залякати сусіда", - йдеться в статті.

Нагадаємо, що Україна висловила протест проти закриття Росією судноплавства через Керченську протоку. У МЗС зауважили, що будівництво моста через Керченську протоку є незаконним відповідно до міжнародного права, оскільки Україна, як прибережна держава по відношенню до Кримського півострова, не давала згоди на будівництво.

У травні прокуратура Автономної Республіки Крим повідомляла про те, що екологічні порушення при будівництві Росією моста через Керченську протоку можуть перетворити Азовське море на затоку Чорного моря. Будівництво може спричинити регіональну екологічну катастрофу.

Загальна вартість Керченського мосту – 228 млрд рублів, генпідрядник - ТОВ "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга. Транспортний перехід через протоку спроектований у вигляді двох паралельних мостів. Відкриття автомобільного руху має відбутися наприкінці 2018 року, залізничного – у 2019 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі