У Росії набули чинності закони про покарання за фейкові новини і "явну неповагу" до влади

Поділитися
У Росії набули чинності закони про покарання за фейкові новини і "явну неповагу" до влади Закони набули чинності в п'ятницю © Knews.kg
Закони, що обмежують свободу слова в РФ, набули чинності в п'ятницю.

У п'ятницю, 29 березня, в Росії набули чинності закони про відповідальність за фейкові новини і "явну неповагу" до державної влади в ЗМІ та інтернеті.

Перший законопроект, про заборону фейкових новин, передбачає штрафи до 100 тисяч рублів (1500 $) для росіян, для посадових осіб - до 200 тисяч рублів (3000 $), юридичних - до півмільйона (7500 $). Якщо поширення неправдивої інформації спричинило за собою смерть людини або заподіяння шкоди здоров'ю, то розмір штрафу збільшується.

При повторному порушенні або при створенні через поширення фейку перешкод для роботи об'єктів життєзабезпечення, промисловості або банків штраф для юросіб може сягати півтора мільйонів рублів (22700 $).

Другий законопроект, про "явну неповагу" до влади, передбачає штрафи від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, повторне порушення загрожує арештом на строк до 15 діб або штрафом від 100 до 200 тисяч рублів (1500-3000 $). Третє і наступні порушення - від 200 до 300 тисяч - 3000-4500 $).

Порушенням будуть вважатися матеріали, в яких "в непристойній формі" відгукуються про суспільство, державу, державні символи (прапор, герб і гімн), Конституцію і органи державної влади (президента, парламент, уряд і суди). Роскомнадзор блокуватиме ці публікації в досудовому порядку за зверненням Генпрокуратури.

Пакет законопроектів був внесений до Держдуми головою комітету Ради федерації щодо законодавства Андрієм Клішасом і депутатами Людмилою Бічний і Дмитром Вяткіним. Клішас також є автором проекту про "суверенний інтернет" в Росії. Законопроект про ізоляцію російського сегмента інтернету вже схвалений Держдумою РФ у першому читанні.

Після прийнять Держдумою цих законопроектів Рада з прав людини при президенті Росії закликала Раду Федерації відхилити їх і відправити на доопрацювання. Президент РФ Володимир Путін підписав два пакети законів 18 березня і в той же день вони були опубліковані. Відповідно до чинного законодавства РФ, федеральні закони вступають в силу одночасно на всій території Росії після закінчення 10 днів після дня їх офіційного опублікування.

Раніше повідомлялося, що в Росії в шість разів збільшилося обмеження свободи інтернету. Російські правозахисники зафіксували понад шістсот тисяч фактів обмеження свободи інтернету в Росії протягом минулого року, що в шість разів перевищило показники від 2017 року. У 2018 році в "червону зону", де збільшилося число окремих випадків обмеження свободи інтернету, потрапив 41 регіон. У 2017 році було 26 регіонів. Всього в РФ 83 регіони.

Жорсткі обмеження свободи слова в інтернеті в Росії почалися з підписання "пакету Ярової" в липні 2016 року. Закони фактично обмежили права людини в Росії. Були розширені повноваження правоохоронних органів, посилився контроль над релігійно-місіонерською діяльністю, збільшені вимоги до операторів зв'язку. Поправки посилили відповідальність за "заклики до терористичної діяльності" і "виправдання тероризму" в інтернеті - збільшилися терміни тюремного ув'язнення і знизився вік притягнення до відповідальності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі