У Путіна назвали небезпечною відмову США від договору РСМД

Поділитися
У Путіна назвали небезпечною відмову США від договору РСМД © відкриті джерела
У Кремлі не хочуть новий "ракетний договір"

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков назвав "дуже небезпечною позицією" відмову від поточного Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД). Пєсков також не вважає, що існуючий договір про РСМД став би гірше нової угоди.

"Безумовно, є вузькі місця. Але злам договору в умовах відсутності будь-яких навіть задумів щодо нового - це те, що ми не вітаємо. Сьогодні ще належить президентові отримати роз'яснення на цей рахунок", - сказав Пєсков, передає ТАСС.

Сьогодні президент РФ та радник президента США з питань нацбезпеки обговорюватимуть ДРСМД. США звинувачують РФ в том, что Москва не виконує умови документу.

Довідка ZN.UA
Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД, РСМД) - договір між СРСР і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні в Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності, а також не виробляти, не випробовувати та не розгортати такі ракети в майбутньому.

Читайте також: Переговори щодо "ракетного договору" будуть продовжуватися - Болтон

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона Договіру не дотримується.

Згодом радник президента США з національної безпеки Джон Болтон і секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев провели бесіду, в ході якої обговорили можливість продовження Договору про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД) і Договору про скорочення наступальних озброєнь (СНО-3).

Переговори тривали близько п'яти годин. Політики обговорили договори і конвенції про озброєння, зокрема, перспективи продовження Договору між Росією і США про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) після 2021 року ще на п'ять років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі