У Путіна хочуть, щоб західні соцмережі допомагали силовикам Росії – Newsweek

Поділитися
У Путіна хочуть, щоб західні соцмережі допомагали силовикам Росії – Newsweek В Кремлі натякнули, що соцмережам доведеться співпрацювати з урядом, якщо вони хочуть працювати далі. Ілюстрація
За словами радника російського президента, іноземні інтернет-компанії повинні "брати на себе певні зобов'язання".

У Кремлі натякнули, що західні соцмережі, які представлені на ринку Росії, повинні співпрацювати з урядом, якщо хочуть і далі працювати з російськими клієнтами.

Як повідомляє Newsweek, про це сказав радник президента Росії з питань інтернету Герман Клименко. Відповідаючи на запитання під час інтерв'ю щодо того, що соціальним мережам потрібно зробити, щоб продовжити роботу в РФ, він пояснив, що все залежить від того, "будуть вони співпрацювати з російськими правоохоронцями чи ні", до чого зобов'язує такі компанії російське законодавство.

"Якщо вони позиціонують тут себе як місцеві компанії, тоді на них розповсюджуються всі російські права і зобов'язання. Точніше, не лише права, а й зобов'язання", - наголосив Клименко.

Російська влада доклала багато зусиль для того, щоб встановити контроль над Інтернетом. Зокрема, минулого року був ухвалений закон, який вимагає від західних інтернет-компаній розміщення серверів з даними російських користувачів на території Росії. Це дозволить російській поліції і прокуратурі обшукувати іноземні компанії і вилучати обладнання з даними.

"Роскомнадзор" вже тимчасово закривав для російських користувачів доступ до популярних сайтів Reddit і Wikipedia, звинувачуючи їх у "порушенні російського законодавства". Тепер відомство збирається провести перевірку серверів російської соцмережі "VKontakte", яка зараз належить російському нафтовому магнату Алішеру Асманову.

Раніше повідомлялося, що у Росії запустили систему контролю над інтернетом. Голова Роскомнагляду Олександр Жаров заявив, що на даний момент система працює в тестовому режимі, але до кінця 2016 року проект буде повністю завершений і запрацює на всій території Росії.

Також повідомлялося, що Facebook відмовився переносити дані російських користувачів у Росії, порушуючи тим самим поправки до російського закону "Про персональні дані", які вступають у силу з 1 вересня. Відповідно до джерел видання, близьких до Роскомнагляду, Facebook пояснює свою позицію тим, що перенесення даних економічно невгідне. Крім того, компанія не вважає інформацію з акаунтів користувачів персональними даними.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі