У Північній Ірландії палили прапори Британії в районі, де почалася війна між ІРА та Лондоном

Поділитися
У Північній Ірландії палили прапори Британії в районі, де почалася війна між ІРА та Лондоном У Деррі спалили кілька прапорів Британії © https://twitter.com/
Націоналістична північноірландська партія "Шинн Фейн" вже встигла засудити "прояв ненависті".

У Північній Ірландії люди зібралися для масового спалення прапорів Великої Британії і прапорів армії Сполученого Королівства, пише Express. У знаменитому районі Богсайд у місті Лондондеррі на багатті спалили імена Ронана Керра, Девіда Блека, Стівена Керролла і Адріана Ісмея - поліцейських і тюремних офіцерів, яких вбили через їх діяльність.

Націоналістична північноірландська партія "Шинн Фейн" вже встигла засудити "прояв ненависті", заявивши про те, що "абсолютно не має нічого спільного з інцидентом".

За дійством спостерігали кілька сотень перехожих. Пожежники з шлангів поливали дахи будинків, які знаходилися близько до полум'я, щоб запобігти спалаху.

Лондондеррі або просто Деррі розташований на кордоні з Ірландією. Вважається, що конфлікт в Північній Ірландії між "Ірландською республіканською партією" і Лондоном, відомий також як Смута, почався з бійки за район Богсайд в Деррі 1969 році. 1972 рік був відзначений трагедією Кривавої неділі, коли 13 учасників мирного маршу протесту були застрелені і ще 13 поранені британськими військами. Також в місті діялв Рух в захист цивільних прав. На початку 70-х у Деррі була широкомасштабна військова присутність англійців, тим не менш, не припинила хвилювання. У багатьох районах жителі зводили барикади, що перешкоджають англійським силам.

Напруженість поступово спадала до кінця конфлікту в кінці 80-х і початку 90-х років. За твердженнями ірландського журналіста Еда Мелоні, вже в 1991 році республіканські лідери змогли домовитися про припинення вогню.

У Деррі буде сухопутний кордон з державою-членом ЄС після Brexit. Близько 30 тисяч людей щодня перетинають кордон Великої Британії та Ірландії протяжністю 500 км без митних імміграційних перевірок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі