У Пентагоні підтвердили свої наміри залишити військовий контингент в Іраку

Поділитися
У Пентагоні підтвердили свої наміри залишити військовий контингент в Іраку Мета США - залишити свої сили безпеки в регіоні © miroved.com
Ірак розуміє, що ситуація взаємогостра

Сполучені Штати сподіваються врегулювати розбіжності з іракським урядом з приводу подальшого перебування американських військових на землі Іраку і не планують виведення свого військового контингенту з Іраку.

Про це заявив у п'ятницю, 17 січня, журналістам помічник міністра оборони США Джонатан Хоффман.

"На даний час у нас немає планів щодо виведення військ з Іраку", - повідомив він на брифінгу у відомстві.

Хоффман додав: "Ми продовжуємо розмовляти з нашими іракськими господарями. Ми все ще хочемо бути друзями і партнерами суверенного і процвітаючого Іраку".

Він зазначив, що "очевидним є той факт, що американські війська в Іраку - це "сили добра", а їх присутність в Іраку "дозволяє НАТО також брати участь у виконанні місії по боротьбі з ІГ".

За словами Хоффмана, Пентагон не отримував будь-яких вказівок щодо виведення військ.

"Наша надія і наша мета зараз полягають в тому, щоб американські сили безпеки залишалися в регіоні, щоб надавати допомогу в забезпеченні безпеки і перетворення Іраку процвітаючу країну", - сказав він.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Багдад зіткнеться з небувалими санкціями, якщо влада Іраку прийме рішення про виведення американських військ з країни.

"Якщо вони займуть ворожу і неприйнятну для нас позицію, то ми введемо дуже серйозні санкції", - сказав Трамп, попередивши, що ці санкції будуть значно більш жорсткими, ніж санкції проти Ірану.

Він також сказав, що США не виведуть свої війська з Іраку до ттого часу, поки Багдад не розплатиться за побудовану на американські кошти військово-повітряну базу, яка обійшлася в мільярди доларів.

Як повідомлялося, парламент Іраку прийняв резолюцію, що вимагає від уряду заходів щодо виведення іноземних військ з іракської території, припинення співпраці з міжнародною коаліцією проти ІГ.

Спонукальним мотивом стала операція американських військових в Іраку, в результаті якої загинули командир іранського спецпідрозділу "Кудс" Касем Сулеймані і заступник керівника Сил народної мобілізації (СНМ) Іраку (Аль Хашд аш-Шааби) Абу Махді аль-Мугандіс.

Читайте також: Україна відправить військових в Ірак

Американські війська відновили контртерористичну місію проти терористичного угрупування "Ісламська держава" (ІДІЛ) в Іраку і готуються відновити навчання іракських військових, пише "Голос Америки" із посиланням на представників адміністрації Сполучених Штатів.

Американські чиновники стверджують: є інформація, що Ірак теж зацікавлений у подальшому навчанні своїх військових. Багато деталей, включно з посиленням заходів безпеки для американських військових і коаліції по боротьбі з "Ісламською державою", досі обговорюються.

Американські військові тренують іракських з 2015 року, в 2014-му Сполучені Штати зібрали й очолили коаліцію по боротьбі з ІДІЛ у відповідь на активне розширення угрупування на територію Іраку та Сирії і грубе порушення ісламістами прав людини.

Першою про відновлення спільної військової операції в Іраку повідомила газета The New York Times.

5 січня парламент Іраку ухвалив рішення розірвати угоду про коаліцію по боротьбі з ІДІЛ, що передбачає виведення іноземного військового контингенту з країни. Так Багдад відреагував на ліквідацію США командувача Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касема Сулеймані.

Вашингтон пригрозив Багдаду жорсткими санкціями, а очолювана США коаліція припинила більшість операцій в Іраку, щоб зосередитися на захисті своїх сил і баз на тлі зростання напруженості в регіоні.

Державний департамент США, а також лідери Великої Британії, Німеччини і Франції закликали Багдад зберегти коаліцію і продовжити боротьбу з ІДІЛ. Зараз в Іраку перебувають близько п'яти тисяч американських військових. Виводити війська з Іраку Сполучені Штати не планують.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі