У ПАРЄ не знайшли голосів, щоб покарати корупціонерів і "друзів Азербайджану"

Поділитися
У ПАРЄ не знайшли голосів, щоб покарати корупціонерів і "друзів Азербайджану" Депутати спробували прийняти рішення про покарання азербайджанського депутата-посередника Самеда Сеідова, але не дійшли згоди щодо того, як краще діяти © twitter.com/PACE_News
Комітет повністю виправдав тих депутатів, які відмовлялися давати свідчення слідчій групі, в тому числі одіозного проросійського депутата Тіні Кокса.

Комітет ПАРЄ з питань правил та процедур почав розгляд питання про санкції проти тих депутатів, які згадані в доповіді про корупцію в Асамблеї. Перше засідання відбулося в середу пізно ввечері, заявила в четвер доповідач Петра де Суттер, повідомляє "Європейська правда".

Вона не уточнила зміст прийнятих рішень, зазначивши, що слухання продовжаться на засіданні регламентного комітету в травні.

У той же час, джерела розповіли, що засідання комітету завершилося провалом - поки не вдалося домовитися про покарання одному з ключових підозрюваних.

Справи кількох головних фігурантів з числа діючих членів ПАРЄ - Педро Аграмунт, Жорді Шукла і голови групи ЄНП Чезара Кількома - комітет не розглядав. Депутати спробували прийняти рішення про покарання азербайджанського депутата-посередника Самеда Сеидова, але не дійшли згоди щодо того, як краще діяти.

Комітет повністю виправдав тих депутатів, які відмовлялися давати свідчення слідчій групі, в тому числі одіозного проросійського депутата Тіні Коксу (Нідерланди). Джерела свідчать, що за ним була найгарячіша дискусія, але більшість членів комітету вирішила їх не карати.

Єдиним, кого комітет зміг покарати, став австрієць Штефан Шеннах: депутати вирішили, що він допустив "незначного порушення". Цікаво, що Шеннах був також єдиним з фігурантів доповіді, який напевно не брав хабарі у Азербайджану. Навпаки - він, на думку слідчої групи, був дуже критичний щодо порушень азербайджанською владою демократичних принципів. Австрійця покарали за те, що він передав проект своєї доповіді про Азербайджан представникам критичної по відношенню до Баку неурядової організації, щоб отримати їх коментарі по даному документу.

Варто зауважити, що така співпраця з неурядовими організаціями є досить звичною для ПАРЄ, їх практикує більшість парламентаріїв і депутатів за це не карали.

Зауважимо, що комітет розглядав лише питання про індивідувальні санкції щодо депутатів. Дебати про загальну реакцію Асмблеї на корупційний скандал поки тривають.

Читайте також: ПАРЄ ухвалила резолюцію про протидію пропаганді РФ

Представники ПАРЄ стверджують, що їх хотіли підкупити повіями. Також, класичним подарунком азербайджанців була чорна ікра, вартість кілограма якої сягає кількох тисяч доларів.

Після скандалу з екс-головою ПАРЄ Педро Аграмунтом проблема корупції в ПАРЄ стала ще більш гостро. ПАРЄ та Комітет міністрів Ради Європи прийняли рішення про створення незалежної слідчої групи. До її складу увійшли колишній президент Європейського суду з прав людини Ніколас Братца, авторитетний французький суддя у відставці Жан-Луї Брурье і колишня суддя ЄСПЛ Елізабет Фура.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі