У ООН назвали "хрестоматійною етнічною чисткою" переслідування мусульман в М'янмі - The Guardian

Поділитися
У ООН назвали "хрестоматійною етнічною чисткою" переслідування мусульман в М'янмі - The Guardian В ООН вважають, що у М'янмі відбуваються "хрестоматійна" етнічна чистка проти народу рохінджа. © 112 Україна
Головний правозахисник організації вважає, що влада М'янми надто жорстко обійшлася з народом рохінджа.

Голова Ради з прав людини ООН Зеїд Раад аль-Хуссейн засудив "брутальну" операцію служб безпеки М'янми проти народу рохінджа в штаті Ракхін. За його словами, ці заходи були "непропорційною" відповіддю на атаки, влаштовані групами бойовиків, які складаються з представників меншини.

Про це пише The Guardian, додаючи, що більше 310 тисяч людей рохінджа втекли з М'янми в Бангладеш впродовж останніх кількох тижнів. Ще більше людей застрягли на кордоні, попри повідомлення про спалення цілих сіл і вбивства без суду і слідства.

"Я закликаю уряд покласти край жорстокій військовій операції, притягнути до відповідальності винних у численних злочинах і зупинити серйозну і поширену дискримінацію проти народу рохінджа", - сказав Зейд.

"Ситуація здається хрестоматійним прикладом етнічної чистки", - додав він.

У неділю міністр закордонних справ Бангладеш Абул Хассан Махмуд Алі звинватив уряд М'янми в геноциді рохінджа. Аналітики кажуть, що його слова були неймовірно жорсткими і вказують на занепокоєння країни через наплив біженців. Алі сказав, що за неофіційними даними, кількість жертв рохінджа у Ракхіні досягла 3 тисяч людей.

"Міжнародна спільнота називає це геноцидом. Ми теж кажемо, що це геноцид", - наголосив голова МЗС Бангладеш.

Він додав, що кількість біженців з М'янми в Бангладеш за минулий місяць зросла до 700 тисяч. І це тепер "національна проблема". Видання також нагадує, що духовний лідер буддистів і Нобелівський лауреат миру Далай Лама теж висловився щодо кризи в М'янмі і закликав сили, які беруть участь у нападах на мусульманську меншину "пригадати Будду".

Раніше повідомлялося, що генсек ООН закликав владу М'янми припинити насильство над народом рохінджа. Він закликав уряд надати мусульманам в штаті Ракхайн громадянство чи інший правовий статус для нормального життя.

У свою чергу, видання Washington post писало, що фактичний лідер М'янми нічого не робить для зупинки переслідування народу рохінджа. Правозахисники кажуть, що нобелівський лауреат Су Чжі навіть покриває звірства військових над мусульманською меншиною.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі