У нової ракети Північної Кореї "всюди відбитки пальців Росії" – NBC

Поділитися
У нової ракети Північної Кореї "всюди відбитки пальців Росії" – NBC © kcna.kp
Подальший аналіз характеристик ракети дозволить зрозуміти, чи була вона зроблена в Росії або Росією. З самого початку Росія розглядала "Іскандер" як потенційну зброю для експорту. Але РФ не може продавати ці ракети в КНДР.

Три нові ракети, які минулого тижня випробували північнокорейські військові в присутності лідера КНДР Кім Чен Ина, дуже знайомі військовим експертам: вони виглядають як спірна ракета, яку російські військові розгорнули в Сирії і роками активно намагаються продати за кордон, пише NBC News.

Наголошується, що ракети дуже схожі на балістичну ракету малого радіусу дії "Іскандер", розроблену Росією, яка знаходиться в арсеналі Москви більше десяти років.

"На всьому цьому є російські технологічні відбитки", - сказав Маркус Шиллер, провідний експерт по ракетам Північної Кореї.

Він додав, що якщо не вважати фактичної закупівлі ракет у Росії, у Півночі могли бути ключові деталі, доставлені звідкись ще, можливо, не безпосередньо з Росії, при виготовленні в країні таких компонентів, як зовнішня оболонка або планер.

"Іскандер" або щось в цьому роді представляє особливий інтерес для Північної Кореї, пише NBC. Ракета призначена для польотів на вирівняну висоті близько 40 км і для коригування навігації в польоті. Обидві ці можливості використовують слабкі місця в протиракетної оборони США і Південної Кореї, які зараз існують, у першу чергу ракетні батареї Patriot і система ПРО THAAD.

"Іскандер" також швидше запускається, і, отже, її складніше знищити на землі завдяки твердопаливному двигуну і більш точному завдяки вдосконаленій системі наведення.

Незважаючи на заяви високопоставлених членів адміністрації Трампа про те, що ракети не становлять загрози для Сполучених Штатів, в сценарії бою вони, ймовірно, будуть використовуватися для атаки цілей, що знаходяться далеко за лінією фронту, таких як військові бази США в Південній Кореї. У Південній Кореї дислоковано близько 28 000 американських військовослужбовців і ще десятки тисяч членів їх сімей і цивільних службовців Міністерства оборони.

Північ вперше продемонструвала макет ракети "Іскандер" на військовому параді в 2018 році. Запуск цього тижня став першим відомим випробуванням.

Директор Програми з нерозповсюдження ядерної політики Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман сказав, що подальший аналіз характеристик ракети дозволить зрозуміти, чи була вона виготовлена Росією.

У перших вістах припускалось, що, принаймні, одне з випробувань включало траєкторію, подібну "Іскандеру".

Ракетна система "Іскандер" стоїть на озброєнні з 2006 року. Версія "Іскандер-М", що використовується російськими військовими, має довжину 7 метрів, може важити понад 4 тонни і має дальність від 400 до 500 км.

Росія вперше застосувала "Іскандер" в бою в 2008 році проти Грузії.

Ракети "Іскандер" довгий час були джерелом напруженості в Європі, і президент Дональд Трамп назвав їх головною причиною свого рішення у лютому розірвати договір про ядерні сили середньої дальності 1987 року, який забороняє виробництво, випробування і розгортання крилатих і балістичних ракет з дальністю від 500 до 5500 км.

Такі ракети досягають своїх цілей всього за кілька хвилин, не залишаючи часу для осіб, що приймають рішення, та підвищують ймовірність глобального ядерного конфлікту з-за помилкового попередження про запуск. Москва стверджує, що радіус дії "Іскандер-М" трохи нижче експлуатаційної межі і не має розглядатися як порушення договору.

З самого початку Росія розглядала ракети "Іскандер" як потенційну зброю для експорту.

Щоб уникнути зіткнення з міжнародними обмеженнями в області нерозповсюдження, Росія випускає менш значну версію, у якої обмежений діапазон. Ракета призначена для продажу за кордон.

На сьогодні Росія продала цю модифікацію ракети - "Іскандер-Е" - Алжиру та Вірменії. Обговорювався експорт в Іран, Лівію, Об'єднані Арабські Емірати, Малайзію і Саудівську Аравію.

Росія не може законно продавати "Іскандери" будь-якої модифікації Північній Кореї.

Якщо Північна Корея стане виробляти клон "Іскандера", це буде не перша країна, яка зробить це.

У Південній Кореї є те, що багато хто вважають своєю власною ракетою, натхненною "Іскандером" - Hyunmoo-2. У Китаю також є подібна ракета - DF-12 або M20, яка також була налаштована з урахуванням експорту. Один з його покупців, Катар, виставив їх на параді в 2017 році.

Нагадаємо, 25 квітня завершилися перші в історії переговори президента Росії Володимира Путіна і північнокорейського лідера Кім Чен Ина у форматі "тет-а-тет", вони тривали близько двох годин. Для обох країн переговори носили скоріше символічний характер.

Аналітики зазначають, що для Путіна ця зустріч могла стати важелем тиску США. Втім, як і для Кім Чен Ина. Зустріч глав Росії та Північної Кореї готувалася близько трьох років, проте в КНДР зважилися на переговори тільки після провалу другого саміту з президентом США в Ханої. Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі