У Норвегії стурбовані військовою активністю Росії в Арктиці

Поділитися
У Норвегії стурбовані військовою активністю Росії в Арктиці Осло вимагає від НАТО переглянути концепцію раннього попередження про напад
Норвегію турбує військова модернізація РФ.

Міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сьорейде заявила, що дії Росії, які спрямовані на підвищення ефективності збройних сил і посилення захисту ядерних об'єктів на Кольському півострові вимагають від НАТО переглянути концепцію раннього попередження про напад.

"На Крайній Півночі ми поки не спостерігали суттєвого збільшення активності російської військової авіації, але ми побачили якісні зміни у їхній діяльності", - сказала Сьорейде.

За її словами, це стало результатом військових реформ в РФ, які почалися в 2008 році і були спрямовані на підвищення мобільності військових з'єднань і швидкості реагування з боку Росії.

"Реформи збільшили ефективність командних систем, і це означає, що наша концепція попередження про напад тепер істотно змінилася. Ми вже не маємо часу на реагування, яке у нас було раніше", - каже міністр оборони Норвегії.

Вона підкреслила, що зараз в РФ спостерігається "введення нових можливостей бойових кораблів і підводних човнів, які мають високоточну зброю дальнього радіусу дії". Також "російська оборонна концепція серйозно зосереджена на забезпеченні контролю на море з метою захисту ядерної зброї, яка базується на Кольському півострові".

Сьорейде сказала, що в Норвегії твердо вірять, що мають загальний інтерес з Росією щодо передбачуваності і стабільності на півночі, "але стратегічні зміни змушують нас зараз думати по-іншому".

Як вона зазначила, "враховуючи стратегічну важливість можливостей РФ на крайній півночі, цей регіон буде мати високу актуальність у плані будь-якої кризи або конфлікту із участю Росії".

Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.

Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі