У Нідерландах організаторів референдуму проти асоціації з Україною зловили на махінаціях з держфінансами

Поділитися
У Нідерландах організаторів референдуму проти асоціації з Україною зловили на махінаціях з держфінансами Організатори референдуму непрозово отримали 150 тисяч євро на друк листівок проти асоціації з Україною © GeenPeil
Ініціатори референдуму втричі перевищили ліміт фінансування з бюджету країни

Нідерландський журналіст Роберт ван Норда знайшов докази зловживання бюджетним фінансуванням з боку організації GeenPeil, яка ініціювала референдум проти угоди про асоціацію між Україною та ЄС. GeenPeil обійшла встановлений законодавством ліміт на суму 50 тисяч євро й отримала втричі більше бюджетних коштів.

За його словами, близько 40 громадян отримали від держави індивідуальні гранти для міні-кампаній, але насправді грошима розпоряджалася GeenPeil.

Організація заповнювала заявки на отримання фінансування від імені цих 40 осіб, а після цього підписувала з ними фінансовий договір.

Журналіст зазначив, що кожна приватна особа отримала максимально дозволені 5 тисяч євро. Згідно з фінансовим договором, учасники схеми зобов'язалися перерахувати більшу частину отриманих грошей на рахунок GeenPeil, пише Роберт ван Норда на erasmusjournalisten.

У підсумку GeenPeil обійшла встановлений законодавством ліміт на суму 50 тисяч євро й отримала 150 тисяч євро бюджетних коштів. У декларації йдеться, що отримані гроші використали на друк листівок та інших агітаційних матеріалів.

Читайте також: Порошенко обговорив з голландським депутатом референдум про асоціацію України з ЄС

Представники комісії з організації референдуму підтвердили існування такої схеми. Вони перевірятимуть особисті звіти за дії кожного заявника GeenPeil. Якщо будуть знайдені порушення, отримані кошти мають відшкодувати державі. Через фінансові оборудки GeenPeil обсяг субсидій для приватних осіб скоротився на 30%.

Раніше під час підготовки до референдуму уряд виділив 2 млн євро бюджетних субсидій для фізичних осіб і юридичних фірм, які проводитимуть про-, анти- й нейтральну інформаційну кампанії щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Референдум щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбудеться 6 квітня. Урядовці Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" і євроскептикам із "Форуму для демократії".

Голова МЗС Берт Кундерс виступив на підтримку асоціації. На його думку, вона сприятиме стабільності в Україні. Остаточне рішення про ратифікацію угоди приймає уряд. Нідерландський референдум має лише консультативний характер і не заблокує тимчасове застосування угоди.

Нідерландські депутати із партії D-66 звернулися до МЗС із проханням перевірити, чи має референдум фінансовий вплив РФ. Парламентарії Шурд Шурдсм і Кейс Верхувен вбачали в аргументах організаторів референдуму постулати російської пропаганди.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський назвав референдум у Нідерландах "прецедентом" в історії ЄС. У випадку негативного результату європейське співтовариство не має подальшого алгоритму дій.

Детальніше про політичні стосунки Нідерландів і України, а також позицію Амстердаму щодо антиросійських санкцій читайте в спецпроекті "Викрадення Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі