У наступному місяці Білий дім представить Конгресу "кремлівську доповідь"

Поділитися
У наступному місяці Білий дім представить Конгресу "кремлівську доповідь" Новий список діятиме "точково", вважає експерт © Primakov / Depositphotos
До списку "друзів Путіна" можуть потрапити десятки й сотні російських бізнесменів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа до кінця січня 2018 року представить Конгресу "кремлівську доповідь" - список високопосадовців з числа російських чиновників і бізнесменів, наближених до президента РФ Володимира Путіна, повідомляє "Коммерсант" із посиланням на колишнього головного координатора санкційної політики Державного департаменту США, експерта Atlantic Council Деніела Фріда.

Складання списку передбачено законом "Про протидію супротивникам США за допомогою санкцій" (CAATSA), який президент США Дональд Трамп підписав у серпні.

За словами американського експерта, потрапляння до списку не означатиме автоматичне введення санкцій стосовно тих, хто потрапив до нього.

"Фігуранти цього списку не відразу зіткнуться з практичними наслідками – наприклад, фінансовими. Тим не менш, сам факт потрапляння до цього списку збільшує ризик того, що в майбутньому проти його фігурантів будуть введені санкції. У самому законі (CAATSA – ред.) не сказано, що ця доповідь ляже в основу нового санкційного списку. Але я не стану приховувати той факт, що багато членів Конгресу США хотіли б використовувати його саме таким чином", - підкреслив Фрід.

Потрапляння до списку також може ускладнити росіянам взаємодію з американськими і європейськими банками, зазначає експерт.

"Я б сказав так: американські і європейські банки можуть вважати, що оскільки людина у списку, взаємодія з нею пов'язана з більш високими ризиками. Саме тому я закликав адміністрацію, у тому числі публічно, не гнатися за кількістю. Це було б не дуже розумно. Набагато правильніше було б скласти більш короткий, але сильний список "поганих хлопців". Тобто людей, реально пов'язаних із корупцією, кримінальною діяльністю або актами агресії", - пояснив він.

У разі введення санкцій стосовно фігурантів списку, їхнє життя суттєво ускладниться.

"Якщо людину вносять до SDN (Specially Designated Громадяни List, Список громадян особливих категорій – ред.), то американським фізичним та юридичним особам забороняється співпрацювати з нею, у тому числі вступати з нею в будь-які фінансові відносини. На практиці це означає, що люди, щодо яких введено санкції, більше не зможуть мати банківські рахунки в доларах або рахунки в іншій валюті, якщо транзакції банку, що зберігає їхні заощадження, йдуть через США. Вони позбавляються доступу до всього, що пов'язано з фінансовою системою США. А це дуже серйозно. Якщо той чи інший європейський банк здійснює операції із залученням фінансової системи США, то (позбавлення доступу – ред.) може торкнутися і його. Як правило, якщо влада США вносить людину до SDN, вона втрачає доступ до послуг більшості західних банків", - підкреслює Деніел Фрід.

Експерт також нагадав про необхідність "точкових ударів". У зв'язку з чим припустив, що до списку потраплять десятки та сотні, а не тисячі росіян.

"Я буду шокований, якщо мова піде про тисячі фігурантів. Думаю, що список буде більш компактним. Мова не йде про те, щоб позбавити величезну кількість росіян можливості робити бізнес на Заході. Зміст закону полягає в тому, щоб вплинути на людей, близьких до Кремля, тих, хто нажив власні статки каламутним шляхом і має відношення до зовнішньополітичних дій, що суперечать міжнародному праву. Чи то втручання у вибори, чи акти агресії", - додав експерт Atlantic Council

Крім того, на його думку, потрапляння до списку голови Міністерства закордонних справ Сергія Лаврова та міністра оборони РФ Сергія Шойгу не відповідатиме призначенню відповідного "чорного списку".

"Я б не рекомендував адміністрації вносити таких людей до списку. Швидше за все, вони сконцентруються на виявленні людей з близького оточення президента, причетних до протизаконних схем і дій. Кілька таких людей вже внесені владою США до санкційного списку – я кажу, наприклад, про (бізнесменів – ред.) Геннадія Тимченка і Аркадія Ротенберга", - додав екс-чиновник.

Фрід також нагадав про те, що під санкційний тиск Росія потрапила через анексію Криму та агресію на сході України. Таким чином, новий список стане продовженням "покарання" РФ за агресію проти України і втручання у президентські вибори в США у 2016 році.

За його словами, спроби лобіювання росіянами власних інтересів з метою уникнення потрапляння до списку не призведуть до бажаного ефекту.

"Що можуть зробити потенційні фігуранти списку, то це ясно дати зрозуміти, що вони незалежні від Кремля і не є "грошовими мішками". Я б дуже хотів, щоб наші відносини з Росією були іншими. Але Росія почала дві військові кампанії щодо своїх сусідів, втрутилася в президентські вибори у США і справи низки інших країн. Російська влада повинна розуміти, що її дії не залишаться без протидії", - резюмує Фрід.

Зазначимо, раніше Міністерство торгівлі США ввело нові обмеження для двох російських компаній, що працюють на військово-промисловий комплекс.

Як повідомлялося раніше, санкції США стосовно РФ діятимуть до тих пір, поки Москва не поверне контроль над окупованим Кримом Україні і не виведе війська з території Донбасу, заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон, виступаючи на засіданні ОБСЄ у Відні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі