У Меркель виступили на захист "Північного потоку-2"

Поділитися
У Меркель виступили на захист "Північного потоку-2" © CDU
Нова лідерка ХДС в той же час розповіла про спроби Кремля послабити і дестабілізувати ЄС.

Нова лідерка партії "Християнсько-демократичний союз" Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер, що змінила Ангелу Меркель на цій посаді, сказала, що російська влада багато робить для ослаблення і дестабілізації Європейського Союзу та його найближчих сусідів. У той же час, АКК виступила на захист проекту "Північний потік-2". Про це голова ХДС розповіла в ефірі німецького телеканалу ZDF.

Політик підкреслила, що на загрозливі дії РФ необхідно "чітко реагувати". За її словами, члени Європейського Союзу повинні "триматися разом". Крім того, Крамп-Карренбауер розкритикувала європейські популістські партії, які отримують підтримку з боку Москви.

Говорячи про трубопровід "Північний потік-2", Крамп-Карренбауер зазначила, що проект може стати відповіддю на відмову Берліна від вугільної та атомної енергетики.

"Це, звичайно, для мене не сердечна справа", - сказала голова ХДС, вказавши на те, що проект вже реалізується і підписано багато контрактів.

Однак, як канцлер, вона не обіцяла нічого, що не може бути зроблено, наприклад, для припинення проекту.

"Ми хочемо гарантій безпеки для України, що Україна, як і інші країни, є транзитною країною", - сказала вона.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - € 9,5 млрд.

Проект російського "Газпрому" перебуває в центрі міжнародної уваги відтоді, як п'ять років тому Росія незаконно анексувала український Крим.

Дозволи на будівництво "Північного потоку-2" видали ФРН, Фінляндія та Швеція. Данія відмовилася надавати дозвіл, проте її відмова істотно не вплине на терміни введення газопроводу в експлуатацію. У Росії тим часом розробили альтернативний маршрут газопроводу. На територію Данії припадає близько 10% газопроводу.

Раніше проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії і Польщі та Естонії. Про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі