У Конгрес США внесли резолюцію проти зняття санкцій з компаній Дерипаски

Поділитися
У Конгрес США внесли резолюцію проти зняття санкцій з компаній Дерипаски Санкції з En+, "РусАла" і "Євросибенерго" можуть зняти 18 січня © World Economic Forum / Flickr
Резолюцію мають схвалити в обох палатах Конгресу до 18 січня, інакше цього дня санкції будуть автоматично зняті.

Конгрес США переглядає рішення адміністрації президента Дональда Трампа скасувати санкції проти компаній, які належать російському олігарху, що має тісні зв'язки з главою РФ Володимиром Путіним, Олегу Дерипасці. Про це повідомляє видання The New York Times.

Вказується, що лідер Демократичної партії в Сенаті Чак Шумер вніс резолюцію, спрямовану проти скасування санкцій. Для того, щоб зберегти чинними санкції проти компаній Дерипаски, резолюцію мають схвалити в обох палатах Конгресу до 18 січня. В іншому випадку обмежувальні заходи будуть автоматично зняті з "РусАла", EN +, а також "Євросибенерго".

Нагадаємо, що раніше управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США повідомило Конгрес про наміри виключити з санкційного списку компанії, підконтрольні Олегу Дерипасці. Санкції з En+, "РусАла" і "Євросибенерго" можуть бути зняті протягом 30 днів.

6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

У санкційному списку опинилися бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

9 квітня в "РусАл" повідомили, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.

18 травня Дерипаска залишив раду правління EN+. Раніше він погодився відмовитися від контролю над концерном "РусАл", зокрема скоротити свою частку в холдингу EN+ з 70% до менш ніж 50%, а також вийти з ради правління.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі