У Конгрес США подано законопроект про санкції проти всіх російських газопроводів

Поділитися
У Конгрес США подано законопроект про санкції проти всіх російських газопроводів Законопроект подав сенатор Джон Барроссо
так званий "Акт ESCAPE" включений не тільки "Північний потік-2", але й інші газопроводи РФ, у тому числі діючі.

В Конгрес США внесено законопроект, в якому передбачено санкції у відношенні як і російського проекту газопроводу "Північний потік-2", так і інших російських газопроводів, повідомляє "Сьогодні" з посиланням на прес-службу автора законопроекту, сенатора Джона Баррассо.

"Закон про співпрацю у сфері енергетичної безпеки з союзниками в Європі, або Акт ESCAPE зміцнює енергетичну безпеку, надаючи їм стабільну та надійну американську енергію", – вважає сенатор.

Відповідно до законопроекту, санкції будуть введені проти "Північного потоку-2", яким російський газ повинен буде потрапляти до Німеччини, однак підпадають під обмеження й інші газопроводи РФ, у тому числі діючі.

В документі підкреслюється, що "деякі європейські союзники США все більше залежать від російського газу, і Росія продовжує підривати мир і безпеку у Європі за допомогою різних механізмів, включно із використанням енергії як геополітичної зброї".

Раніше, 21 травня, міністр енергетики США Рік Перрі за підсумками зустрічі з Зеленським анонсував санкції США проти "Північного потоку-2" і заявив про розробку в Конгресі відповідного законопроекту. А 12 червня президент США Дональд Трамп підтвердив, що в Білому домі розглядають можливість введення односторонніх санкцій щодо учасників реалізації проекту російського газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі