У КНДР діє як мінімум одна ракетна база - експерти

Поділитися
У КНДР діє як мінімум одна ракетна база - експерти Експерти впевнені, що Північна Корея продовжує виробляти ракети з ядерними боєголовками © kcna.kp
На одержаних супутникових знімках об'єкт, який імовірно є ракетною базою, залишається у стані активності.

Незважаючи на всі запевнення керівництва КНДР щодо прихильності денуклеаризації, супутникові знімки свідчать, що ракетна база Yeongjeo-dong у Північній Кореї все ще залишається активною і постійно модернізується, йдеться у доповіді Мідлберійського інституту міжнародних досліджень у Монтері, повідомляє Інтерфакс.

"Супутникові знімки показують, що база залишається активною. Більш того, у минулому році Північна Корея значно розширила довколишній об'єкт, який, як видається, є ще однією ракетною базою", − зазначено у документі.

Експерти відзначають, що поки не ясно, чи є виявлені об'єкти двома самостійними ракетними базами або однією. При цьому, знімки свідчать, що КНДР до серпня 2018 року будувала дуже великий підземний об'єкт.

"Що б не говорив Кім Чен Ин про своє прагнення до денуклеаризації, Північна Корея продовжує виробляти ракети з ядерними боєголовками", - резюмував один з аналітиків Мідлберійського інституту Джеффрі Люіс.

Люіс і його колега Девід Шмерлер вважають, що унікальне розташування об'єкта ідеально підходить для розробки новітніх ракет великої дальності, у тому числі і тих, які можуть використовуватися для удару по США.

Державний департамент США відмовився від будь-яких коментарів з цього приводу.

Раніше NYT з посиланням на експертів повідомляла, що в КНДР виявлено від 13 до 20 об'єктів, які, ймовірно, є діючими військовими базами.

Нагадаємо, 7 листопада Держдепартамент США повідомив про те, що зустріч держсекретаря Майка Помпео з "правою рукою" лідера Північної Кореї Кім Ен Чхолем, запланована на цьому тижні в Нью-Йорку, відбудеться пізніше. Помпео під час зустрічі з Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі