У Китаї стартували випробування першого авіаносця власного виробництва

Поділитися
У Китаї стартували випробування першого авіаносця власного виробництва У Китаї випробують свій другий авіаносець
Під час випробувань будуть перевірені енергосистема та обладнання корабля.

У Китаї у неділю, 13 травня, стартували ходові випробування першого авіаносця, який побудований повністю всередині країни. Вранці 13 травня авіаносець вийшов у море з верфей найбільшого суднобудівного центру Китаю – міста Далянь, повідомляє агентство "Сіньхуа". На озброєнні ВМС країни вже перебуває авіаносець "Ляонін".

Метою ходових випробувань нового авіаносця є перевірка надійності та стійкості його енергосистеми, а також іншого обладнання корабля, повідомили журналістам джерела, знайомі з перебігом випробувань.

Будівництво другого китайського авіаносця, спущеного на воду 26 квітня минулого року, проходить згідно з графіком. Після завершення налагодження систем обладнання і швартовних випробувань новий авіаносець вже готовий до виходу на випробування у море.

Зазначимо, новий корабель будувався за зразком авіаносця "Ляонін", який у 1990-х роках китайці купили в України. "Ляонін" раніше був недобудованим важким авіаносним крейсером "Варяг".

"Ляонін" перебуває на озброєнні ВМС Китаю з 2012 року, корпус судна побудований у Миколаєві. Його будівництво почалося у 1985 році. Після розпаду СРСР у 1992 році корабель дістався Україні, будівництво було припинено у 1998 році. Придбаний Китаєм за 25 мільйонів доларів офіційно з метою організації плавучого центру розваг. Відбуксований у Китай і добудований як авіаносець. 25 вересня 2012 увійшов до складу ВМФ Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі