У Грузії хочуть заарештувати одного з лідерів опозиції

Поділитися
У Грузії хочуть заарештувати одного з лідерів опозиції Спроба протестувальників 20 червня взяти штурмом парламент призвела до багатогодинних сутичок з поліцією та жертв © Facebook/rustavi2
Прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе звинуватив лідерів опозиції у провокуванні штурму парламенту 20 червня.

Одного з лідерів грузинської опозиції, Ніканора Мелію з політичної партії "Єдиний національний рух", звинуватили в організації штурму парламенту демонстрантами 20 червня, 25 червня повідомляє Deutsche Welle.

Головна прокуратура Грузії звинуватила Мелію в організації та участі у штурмі парламенту 20 червня і подала клопотання щодо позбавлення Мелії депутатської недоторканності, щоб помістити політика до слідчого ізолятору.

При цьому прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе звинуватив лідерів ЄНР у провокуванні штурму парламенту.

"Ми побачили прямі заклики до штурму парламенту, які принесли дуже важкі наслідки", – заявив Бахтадзе журналістам.

У Грузії тривають масові акції, поштовхом до якої стала поведінка російського депутата в парламенті країни. На площі перед будівлею парламенту Грузії в неділю ввечері, 23 червня, зібралися кілька тисяч осіб з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Георгія Гахарии та зміни виборчої системи.

Раніше гендиректор опозиційного телеканалу Rustavi 2 Ніка Гварамія заявив, що за інформацією, якою він володіє, МВС запланувало штурм телекомпанії, яка активно висвітлює протести в Тбілісі.

У відповідь на це лідер парламентської більшості Арчіл Талаквадзе звинуватив Гварамію в "штучному нагнітанні ситуації" заради продовження масових протестів.

Протести в Тбілісі почалися увечері 20 червня під час засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я в будівлі грузинського парламенту. Депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов зайняв крісло спікера і почав виступ російською мовою. Член КПРФ Гаврилов публічно підтримує "уряди" Абхазії і Південної Осетії – окупованих Росією територій Грузії.

Опозиційні депутати заблокували проведення засідання, а біля будівлі парламенту стали збиратися обурені громадяни.

Під час зіткнень поліція застосувала спецзасоби: гумові кулі, сльозогінний газ і водомети. Протестувальники кидали в поліцейських пляшки і відбирали щити. До ранку поліція закінчила розгін акції протесту. Постраждали не менше 240 людей.

Однак увечері біля будівлі парламенту знову зібралися люди на мирну безстрокову акцію протесту.

На тлі протестів у відставку подав спікер парламенту Іраклій Кобахідзе.

Лідери опозиції висунули три вимоги до влади: відставка голови МВС Георгія Гахарії, звільнення всіх затриманих учасників протестів і початок консультацій про дострокові вибори парламенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі