У Гренландії проходять місцеві вибори з фокусом на незалежність від Данії

Поділитися
У Гренландії проходять місцеві вибори з фокусом на незалежність від Данії Гренландські політики хочуть приурочити проголошення незалежності до 300-ї річниці окупації острова Данією. © tourist-destinations.com
Шість з семи партій, що беруть участь у виборах вуыступают за незалежність Гренландії.

В Гренландії у вівторок проходять вибори в місцевий парламент, ключовим питанням на яких, це відділення острова від Данії. Гренландія отримала автономію у складі Данії в 1979 році, а в 2009 році острів отримав самоврядування, однак Копенгаген зберігає контроль над зовнішньою політикою та обороною острова, повідомляє Agence France Press.

Гренландія в основному покрита льодом, острів з населенням всього 55 тисяч чоловік щорічно отримує від данського уряду майже 500 мільйонів євро субсидій.

Хоч конституція Данії і визнає право острова на самовизначення, якщо Гренландія стане незалежною державою, вона втратить субсидії, які складають 60% річного бюджету острова.

Тому головним питанням для партій, що виступають за незалежність Гренландії, як зробити це без зубожіння острова. Незалежна Гренландія може стати найбіднішою поряд з Сан-Марино країною Європи за розміром ВВП.

З семи політичних партій, що беруть участь у виборах, шість виступають за незалежність. Деякі з них хочуть проголосити незалежність до 2021 року, на який припадає 300-я річниця окупації острова Данією.

Опитування віддають перевагу ліво-зеленої партії Inuit Ataqatigiit, яка може розраховувати на 31% голосів. Соціал-демократична партія Siumut, яка домінувала в політиці Данії з 1979 року і зараз перебуває при владі, отримує 27,4%.

ESA зафіксував рекордні втрати Гренландією крижаного покриву. У період з 2011 по 2014 рік Гренландія втратила близько трильйона тонн льоду. Це відповідає внеску в глобальне підвищення рівня моря на 0,75 мм щорічно.

Гренландія розраховує подвоїти ВВП за рахунок видобутку урану. Проект з видобутку урану відкриває великі перспективи для економіки Гренландії. Проти проекту виступають "зелені" і захисники традиційного способу життя ескімосів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі