У Греції протестують 1,5 тисячі мігрантів, відбулося зіткнення з поліцією

Поділитися
У Греції протестують 1,5 тисячі мігрантів, відбулося зіткнення з поліцією Македонські влади прийняли рішення, чи пускати в країну тільки громадян Сирії, Іраку та Афганістану © @sitel
На півночі Греції мігранти протестують проти заборони на в'їзд до Македонії. Вони кидають каміння в тих біженців, яких македонська влада вирішила пропустити в країну.

Близько 1500 мігрантів в грецькому селі Ідомені біля македонського кордону протестують проти висилки до країни походження. Біженці з Марокко, Пакистану й Ірану, яким був заборонений в'їзд на територію Македонії, кидають каміння у тих мігрантів, яким дозволено в'їзд в країну, повідомляє агентство dpa. У селі відбуваються зіткнення мігрантів з поліцією.

Раніше македонська влада прийняла рішення пускати в країну тільки громадян Сирії, Іраку та Афганістану. В результаті тисячі біженців з інших країн застрягли на грецько-македонської кордоні, в Ідомені регулярно відбуваються сутички протестувальників мігрантів з правоохоронцями.

Управління ООН у справах біженців (UNHCR), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Міжнародна організація з міграції (IOM) піддали критиці рішення македонських влади про поділ біженців на дві категорії. У спільній заяві організацій під егідою ООН зазначається, що вжиті заходи призвели до "напружених ситуацій на прикордонних пунктах пропуску", залишивши там мігрантів і біженців "в підвішеному стані".

Читайте також: Асад каже, що під виглядом біженців до Європи прибувають терористи

28 листопада не менше 18 співробітників правоохоронних органів Македонії були поранені в результаті зіткнень з біженцями на кордоні з Грецією. Мігранти агресивно протестували проти розпочатого на кордоні будівництва загородження.

За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 750 тисяч осіб - це втричі більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули морем.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Зеркало недели. Украина".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі