У Держдепі США спрогнозували строки роззброєння Північної Кореї

Поділитися
У Держдепі США спрогнозували строки роззброєння Північної Кореї У Держдепі США не чекають від Пхеньяну швидкого роззброєння © Gage Skidmore / Wikipedia.org
Процес може зайняти декілька років. До його завершення американські санкції залишатимуться чинними.

Процес повного ядерного роззброєння Північної Кореї може зайняти щонайменше 2,5 роки, вважає Державний секретар США Майк Помпео. На саміті в Сінгапурі президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин домовилися про старт денуклеаризації Корейського півострова в обмін на гарантії безпеки з боку Сполучених Штатів.

"Ми сподіваємося на те, що основний етап роззброєння Північної Кореї завершиться до кінця 2020 року", - цитує Помпео BBC.

Американські санкції з КНДР будуть зняті після повної відмови країни від ядерної зброї і завершення процесу денуклеаризації.

Зазначимо, Трамп і Кім Чен Ин на саміті 12 червня підписали спільну декларацію, що містить чотири пункти. Зокрема пункт про готовність продовжувати роботу до повного ядерного роззброєння КНДР.

На зустрічі в Сінгапурі північнокорейський лідер остаточно підтвердив власну позицію щодо денуклеаризації Корейського півострова, сформовану під час двосторонніх переговорів із представниками Південної Кореї, що відбулися 27 квітня у прикордонному селищі Пханмунджом.

Тим не менш, у спільній декларації лідерів США та КНДР не зазначені ані конкретні механізми роззброєння, ані їх строки, ані механізм контролю і конкретні гарантії виконання, через що декларація неодноразово піддавалася критиці. Як пише у своїй статті для DT.UA доцент інституту міжнародних відносин КНУ ім.Тараса Шевченка Віктор Константинов, фактично лідери США та КНДР домовилися про тривалий процес, а не про швидкий результат.

Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Дата саміту кілька разів переносилася, підготовка до нього тривала з кінця травня. За її підсумками сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова.

Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки що залишаються чинними.

Детальніше про підсумки саміту читайте у матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі