У ЦВК Молдови підрахували чисельність фракцій у новому складі парламенту

Поділитися
У ЦВК Молдови підрахували чисельність фракцій у новому складі парламенту Прохідний бар'єр на виборах у Молдові подолали три партії й один блок
ЦВК Молдови опрацювала 100% протоколів.

Центральна виборча комісія Молдови опрацювала 100% протоколів і підрахувала кількість представників політичних партій, що проходять до парламенту. Прес-секретар ЦВК Родік Сирбу в коментарі "Інтерфаксу" у понеділок ввечері, 25 лютого, пояснив, що дані формально вважаються попередніми, так як оригінали паперових протоколів ще продовжують надходити. Однак, результати голосування навряд чи істотно зміняться.

Згідно з результатами голосування за пропорційною і мажоритарною системами, проросійська "Партія соціалістів", яку очолює президент країни Ігор Додон, отримає 35 депутатських мандатів. Соціалісти набрали 31,15% голосів, провели в парламент 18 депутатів за партійними списками і виграли 17 одномандатних оругов.

Правляча "Демократична партія" олігарха Ігоря Плахотнюка змогла провести до парламенту 30 депутатів: 13 за партійними списками і 17 по "мажоритарці". У національному окрузі партія посіла третє місце, заручившись підтримкою 23,62% виборців.

Проєвропейський блок ACUM зайняв друге місце в загальнонаціональному окрузі, отримавши 26,66%, проте фракція буде третьою за величиною, складатиметься з 26 депутатів. 14 мандатів блок отримав за результатами голосування за партійними списками, 12 кандидатів здобули перемогу в одномандатних округах.

Популістська партія "Шор" Ілона Шора, засудженого за співучасть у розкраданні 1 млрд доларів з банківської системи, набрала 8,4% голосів і провела в парламент сімох депутатів: п'ятьох за партійними списками і двох по "мажоритарці".

Також депутатські мандати отримали троє незалежних кандидатів, які виграли вибори в одномандатних округах.

Раніше повідомлялося, що явка на парламентських виборах у Молдові склала трохи більше 49%.

Парламентські вибори 24 лютого стали десятими з моменту проголошення незалежності Молдови. 101 депутата обирали за новою змішаною системою, запровадженою в 2017 році. Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати мінімум 6% голосів, виборчим блокам - 8%.

Крім виборів депутатів парламенту 24 лютого в Молдові проходив консультативний референдум про скорочення кількості депутатів зі 101 до 61.

У день голосування голова парламенту Адріан Канду звинуватив Росію у втручанні у вибори.

Проросійськи налаштований президент Молдови Ігор Додон регулярно конфліктує з проєвропейським урядом Канду в питаннях зовнішньої і внутрішньої політики - його вже п'ять разів тимчасово усували від посади.

Детальніше про те, що відбувається в Молдові і хто ж реально керує цією країною, читайте в матеріалі Артема Філіпенко та Росиана Василоя "Керований "шторм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі