У Чукотському морі розвідувальний корабель Росії був помічений поруч з американським судном

Поділитися
У Чукотському морі розвідувальний корабель Росії був помічений поруч з американським судном Корабель "Курили" знаходився в безпосередній близькості з Nobel Discoverer © http://sakhalin-znak.ru/
США не стали робити ніяких оборонних дій у відповідь.

В Чукотському морі російський розвідувальний корабель "Курили" був помічений поруч з американським судном Nobel Discoverer, яке належить компанії Shell, передає CNN.

Прес-секретар Пентагону Джефф Девіс заявив, що США не стали робити ніяких оборонних дій у відповідь.

"Ми інформовані, що російський корабель "Курили" знаходився в безпосередній близькості від Nobel Discoverer. Ми визнаємо право всіх суверенних націй на вільну навігацію в міжнародних водах", - сказав Девіс.

Згідно з інформацією джерел телеканалу, Північне командування США було попереджено про присутність російського корабля. Про нього також доповіли Берегової охорони США.

CNN відзначає, що компанії США конкурують з іноземними компаніями, займаючись пошуками нафти в Чукотському морі. Shell почала розвідувальне буріння у водах Арктики біля узбережжя Аляски після того, як президент США Барак Обама дозволив буріння на шельфі в травні поточного року.

Читайте також: Росія посилить війська в Арктиці винищувачами і ракетними системами – Newsweek

Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.

Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі