У Британії почали відчувати вимоги ЄС до "третіх країн"

Поділитися
У Британії почали відчувати вимоги ЄС до "третіх країн" Британії доведеться багато до чого звикати заново © www.un.org.ua
Це обурило Британію, звичну до рівних умов.

У Британії виявили, що умови, які вже почав висувати ЄС в зв'язку з новим форматом спілкування країн Есросоюза і Об'єднаного Королівства, навіть дуже незручні для країни. Поки що вони вважають їх просто надмірними, а от далі це може стати приводом для серйозних розбіжностей. Між тим, в ЄС просто починають ставитися до Британії як до "третьої країни".

Британський уряд вважає надмірними і сміхотворними позначені Брюсселем умови для укладення угоди про вільну торгівлю між Сполученим Королівством та ЄС. Про це з посиланням на джерела в кабінеті прем'єр-міністра Бориса Джонсона повідомив в неділю телеканал Sky News, передає УНН.

За інформацією телеканалу, в ЄС хочуть, щоб Лондон продовжував на постійній основі підкорятися європейським правилам субсидування, а також надав Брюсселю можливість стежити за їх дотриманням. Крім того, в Брюсселі вимагають від Лондона дотримання європейських стандартів оподаткування. При цьому в британському кабміні звертають увагу на те, що подібні вимоги не пред'являлися до Канади, Південної Кореї і Японії, c якими Євросоюз вже уклав угоди про вільну торгівлю. Раніше члени британського уряду, а також його глава неодноразово заявляли, що в ході торгових переговорів з Брюсселем Великобританія не буде брати на себе зобов'язань суворо дотримуватися правил і приписів ЄС.

У середу глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що ЄС готовий запропонувати Великобританії безпрецедентні умови доступу до єдиного ринку, проте підкреслила, що для цього Лондон повинен буде гарантувати дотримання справедливих умов конкуренції, соціальних, природоохоронних та інших стандартів, що діють в Євросоюзі.

Торгові переговори між Євросоюзом і Великобританією повинні стартувати на початку березня, однак можуть швидко зупинитися через розбіжність позицій сторін. Якщо угода про вільну процесі торгівлі не буде укладена до кінця року, а переговорний період не буде продовжений, Великобританії і ЄС доведеться почати торгувати за правилами СОТ, що серед іншого означає повернення численних митних тарифів.

Великобританія покинула ЄС в ніч на суботу, 1 лютого. Протягом перехідного періоду, що триває до кінця 2020 року, в звичайному житті жителів країни не буде помітно будь-яких істотних змін у зв'язку з цим кроком. Однак за цей час сторонам необхідно домовитися про подальше оформлення відносин, в першу чергу в сфері двосторонньої торгівлі.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон 13 лютого, призначив нову команду свого уряду. З цим оновленням, він сподівається реалізувати своє бачення Британії поза Brexit, передає Reuters.

Прем'єр-міністр заявив, що не планує "розгойдувати човен", але сам розпочав свою перестановку з звільнення міністра Північної Ірландії Джуліана Сміта. Лише місяць тому Сміт допоміг посереднику відновити уряд Північної Ірландії, через три роки після розірвання угоди про розподіл влади.

Як пише Reuters, радикальні дії Джонсона коштуватимуть занадто дорого у такий час, тож прем'єр-міністр має залишатись в добрих стосунках з виборцями, які надали йому більшість, багато з яких є прихильниками британської опозиційної лейбористської партії.

Джонсон прагне допомагати "новим талантам", особливо серед жінок та молоді. Одночасно прем'єр-міністр гуртує навколо себе вірних прихильників черед чинної влади, які допомогли йому здобути більшість на виборах минулого року. Таким чином, політик збирає людей, що беззаперечно підтримають його у важкий для країни час економічних змін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі