У Білому домі заперечують обговорення Пенсом та Зеленським справи Байдена на зустрічі в Польщі

Поділитися
У Білому домі заперечують обговорення Пенсом та Зеленським справи Байдена на зустрічі в Польщі Завершення процесу імпічменту чекають всі © © European Council
Білий дім заперечує які-небудь доручення в цьому сенсі президента Трампа

В американських верхах розгорається неабияка битва компроматів, доказів і спростувань. Зокрема, після "бомби" у вигляді інформації Болтона про спробу Трампа заблокувати військову допомогу Україні в обмін на розслідування по Байдену, Білому дому доводиться це і все подібне спростовувати.

Президент США Дональд Трамп не просив віце-президента Майкла Пенса обговорювати розслідування у справі колишнього віце-президента Джозефа Байдена на зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським у Польщі у вересні 2019 року. Про це 27 січня заявив глава апарату Пенса Марк Шорт.

"У кожній розмові президента і віце-президента в рамках підготовки до нашої поїздки до Польщі президент постійно висловлював своє невдоволення тим, що Сполучені Штати несуть левову частку відповідальності за надання допомоги Україні і що європейські країни не виконують свою роль. Президент також висловив стурбованість корупцією в Україні. Я жодного разу не чув, щоб він пов'язував допомогу Україні з розслідуваннями щодо сім'ї Байдена або (української енергетичної компанії) Burisma", - заявив Шорт.

Ці питання були єдиними, які віце-президент обговорював з українськими посадовими особами, тому що саме їх президент просив його підняти, зазначив керівник апарату віце-президента.

За його словами, Білий дім "зазвичай не ділиться (інформацією) і не обговорює бесіди між президентом і віце-президентом". Однак Трамп дав йому "дозвіл внести ясність у зв'язку із журналістським сказом навколо імовірних бесід".

Раніше повідомлялося, що колишній помічник президента США з нацбезпеки Джон Болтон готує до друку книгу, в якій стверджує, що Трамп у серпні минулого року завив про намір блокувати військову допомогу Україні, поки Київ не почне розслідування у справі Байдена і його сина.

Сам американський лідер спростував цю інформацію.

Нагадаємо, випадок із затримкою допомоги Україні став одним з основних пунктів звинувачень на адресу Трампа на судовому процесі в рамках процедури імпічменту президента в Сенаті.

Нагадаємо, радниця віце-президента США Майка Пенса Дженніфер Вільямс у вівторок, 19 листопада, дала свідчення в нижній палаті Конгресі в рамках процедури імпічменту, передає "Голос Америки".

Телефонну розмову американського президента Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, що відбулася 25 липня, Вільямс охарактеризувала як "незвичайну", оскільки він "включав дискусію про те, що виглядало як питання внутрішньої політики".

Будучи під присягою, радниця віце-президента підтвердила, що в ході розмови згадувалася справа компанії Вигіѕма Миколи Злочевського, членом ради директорів якої був Хантер Байден, син ймовірного кандидата в президенти США від демократів на виборах 2020 року.

Вільямс відмовилася розкривати зміст телефонної розмови Зеленського з Пенсом 18 вересня, так як її засекречено. При цьому вона повідомила, що перше питання, яке президент України поставив американському віце-президенту на зустрічі у Варшаві 1 вересня, стосувалося військової допомоги США Україні. За словами Вільямс, її шеф не озвучив Зеленському причину затримки допомоги, але запевнив співрозмовника у незмінній підтримці України Сполученими Штатами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі