У Берліні стартувала міжнародна конференція щодо Лівії: фоторепортаж

Фото
Поділитися
Ініціатором конференції виступила Ангела Меркель.

Міжнародна конференція щодо Лівії відкрилася в неділю, 19 січня, у Берліні. У ній беруть участь близько 10 глав держав та урядів, представники міжнародних організацій, а також лідери протиборчих сторін у лівійському конфлікті Файєз Сарадж і Халіфа Хафтар. Ініціатором зустрічі на вищому рівні стала федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель.

У саміті беруть участь генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, держсекретар США Майк Помпео, президент Туреччини Реджеп ЕРдоган, президент Росії Володимир Путін, а також представники ОБСЄ, Євросоюзу, Ліги арабських держав, Африканського союзу, Італії, Китаю, Конго, Об'єднаних Арабських Еміратів, Алжиру і Єгипту.

Перед початком конференції Ангела Меркель і міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас зустрілися з прем'єром Уряду національної згоди Лівії Файєзом Сараджем і командувачем "Лівійської національної армії" маршалом Халіфою Хафтаром.

Генсек ООН закликав сторони лівійського конфлікту до "діалогу з політичних, економічних та військових питань у рамках очолюваного Лівією і такого, що належить Лівії, інклюзивного процесу". Гутерриш вказав на необхідність припинення вогню і неприпустимість іноземного втручання в збройне протистояння в Лівії.

За його словами, підсумковий документ зустрічі в Берліні передбачає "конкретний механізм подальших дій для підтримки динаміки і відстеження прогресу".

"У Берлінському комюніке знову підтверджуються принципи, що мають основоположне значення для збереження міжнародного миру і безпеки, такі, як суверенітет і невтручання і повага до міжнародного права, включаючи резолюції Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй", - зазначив Гутерриш.

Тим часом, у Державному департаменті США повідомили, що Майк Помпео планує зустрітися зі світовими лідерами і наполягатиме на виведенні іноземних військ з Лівії, припиненні вогню і переході до політичному врегулюванню.

Еммануель Макрон також висловив стурбованість у зв'язку з присутністю в Лівії іноземних збройних угруповань, яких підтримує Туреччина.

"Я повинен заявити про серйозну стурбованість, викликану прибуттям до Тріполі сирійських та інших іноземних найманців. Цьому потрібно покласти край", - підкреслив французький президент.

Громадянська війна в Лівії не припиняється з 2011 року, коли було повалено диктаторський режим Муаммара Каддафі. У 2014 році в країні встановилося фактичне двовладдя: у Тріполі розташовується сформований за підтримки ООН Уряд національної єдності на чолі з Файєзом Сараджем, а на сході країни діє парламент, що спирається на "Лівійську національну армію" Халіфи Хафтара.

Детальніше про те, як Лівія стає плацдармом геополітичної гри Анкари і Москви, читайте в статті "Нова війна Ердогана" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі