У аеропорту Варшави розвісили мапи Польщі зі Львовом і Вільнюсом у складі - Wyborcza

Поділитися
У аеропорту Варшави розвісили мапи Польщі зі Львовом і Вільнюсом у складі - Wyborcza В аеропорту Варшави ненадовго з'явилися мапи Польщі з територіями України, Литви і Білорусі у складі. © Gazeta Wyborcza
За словами авторів ревізіоністського зображення, це був "освітній елемент".

Мапи Польщі зі Львовом і Вільнюсом в складі висіли в залах прильоту і відльоту на першому і другому поверхах міжнародного аеропорту Шопена у Варшаві.

Як повідомляє Gazeta Wyborcza, вони були розфарбовані в польські національні кольри і включали так звані "східні креси". Польська газета зауважила, що демонстрація такого зображення Польщі неприпустиме. Оскільки варшавський аеропорт - це перший контакт іноземців з країною. Крім того, пасажирам зі Львова і Вільнюса такі мапи точно не сподобаються.

Герберт Войцеховський, який відповідає за маркетинг аеропорту Шопена, переконував, що плакати з картою Польщі присвячені відновленню незалежності Польщі після 123 років неволі. Він додав, що це був "освітній елемент". Воцеховський наполіг, що в 1918 році кордони Польщі охоплювали сучасні території Литви, Білорусі і України, і цей факт не підлягає обговоренню.

Видання пише, що вчора, у понеділок, плакати з мапою Польщі ще висіли в залах аеропорту. Але вже сьогодні віце-спікер Сенату Богдан Борусевич обійшов зали і повідомив, що їх зняли.

"Вже немає і сліду ревізіоністських плакатів в аеропорту", - зауважив він, припустивши, що їх демонтували після розголосу в пресі.

Нагадаємо, що останнім часом відносини між Україною і Польщею загострилися. 18 листопада на територію Польщі не пустили секретаря Державного комітету з питань увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремету.

17 листопада, у Кракові відбулося засідання Консультативного комітету президентів Польщі і України, після якого заступник глави АП України Костянтин Єлісєєв заявив про те, що Київ і Варшава докладуть зусиль, аби "чорний список" з прізвищами персон нон грата став коротшим.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про те, що Польща може заборонити в'їзд українцям, які дотримуються антипольських поглядів в історичних питаннях.

Детальніше про польсько-український конфлікт читайте в інтерв'ю директора Українського інтституту національної пам'яті Володимира В'ятровича "Деяким польським політикам властива впевненість у тому, що Україна здатна торгувати історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі