У 2018 році в світі загинуло 95 журналістів — доповідь

Поділитися
У 2018 році в світі загинуло 95 журналістів — доповідь Найнебезпечнішим регіоном для журналістів визнана Південна Азія © Андрій Товстиженко, DT.UA
Кількість вбивств журналістів зростає з кожним роком.

Європейська федерація журналістів стурбована відсутністю прогресу в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться в 29-й доповіді про журналістів та працівників ЗМІ, які загинули при виконанні службових обов'язків в 2018 році.

"ЄФЖ особливо стурбована відсутністю прогресу в залученні до відповідальності замовників нещодавніх убивств і підозрюваних у вбивствах журналістів в Європі", - йдеться в повідомленні. Серед таких випадків ЄФЖ вказує вбивство Джамаля Хашоггі в Туреччині, Яна Куцяка і його нареченої Мартіни Кушнірової в Словаччині в 2018 році, Дафни Каруани Галіції на Мальті в 2017 році і Павла Шеремета в Україні в 2016 році. Також занепокоєння викликає достовірність розслідування двох смертельних інцидентів, що сталися в 2018 році, це вбивство Вікторії Маринової в Болгарії і смерть російського журналіста Максима Бородіна в Росії, яке поліція кваліфікувала як самогубство.

Всього за даними ЄФЖ в 2018 році було вбито 95 журналістів і працівників ЗМІ, що на 13 більше, ніж у 2017 році. У доповіді також засуджується повна безкарність злочинів, вчинених проти журналістів. Фактично, 9 з 10 вбивств залишаються безкарними, тому що дуже часто влада не проводить розслідування всіх цих вбивств. У ЄЖФ розробили проект Міжнародної конвенції про безпеку і незалежність журналістів та інших працівників засобів масової інформації, прийняття якого може сприяти тому, щоб залучати уряд до відповідальності за відсутність розслідування злочинів проти журналістів.

Найбільш небезпечними регіонами для журналістів визнана Південна Азія, а також Індія, Мексика, Афганістан, Сирія та Ємен.

За даними міжнародної неурядової організації "Репортери без кордонів" (RSF), в 2018 році по всьому світу були затримані 348 працівників ЗМІ. Кількість журналістів-заручників зросла на 11% - до 60 осіб. "Репортери без кордонів" також нагадали, що український журналіст Станіслав Асєєв все ще утримується бойовиками "ДНР", які звинувачують його в шпигунстві. RSF також зареєструвала три нових випадки зникнення журналістів в 2018 році: два в Латинській Америці і один в Росії.

Раніше в Нацполіції України заявили про відсутність прогресу в розслідуванні вбивства Павла Шеремета, який трагічно загинув під час вибуху автомобіля 20 липня 2016 року.

Як повідомлялося, журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів. 19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Також у жовтні в Болгарії вбили журналістку-розслідувача Вікторію Марінову. Вона працювала над темою про махінації з коштами ЄС. Скандал навколо розкрадання коштів з фондів Євросоюзу в Болгарії отримав назву GPGate.

У лютому в Словаччині були вбиті журналіст-розслідувач Ян Куцяк і його наречена. Куцяк вивчав корупційні зв'язки словацьких політиків з італійською мафією. Вбивство журналіста спровокувало масові акції протесту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі