"Тут все тільки починається": пандемія коронавірусу охоплює африканський континент – The Guardian

Поділитися
"Тут все тільки починається": пандемія коронавірусу охоплює африканський континент – The Guardian Люди змушені щодня залишати вдома, щоб заробити на життя
Інфекція швидко поширюється по бідним країнам.

Африканські країни починають активну боротьбу з коронавірусом, адже як Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що кількість захворювань COVID-19 на континенті може збільшитися до 10 мільйонів за шість місяців. Африка робить ставку на агресивні методи скринінгу і тестування в якості свого найкращого та, можливо, єдиного захисту від вірусу, пише The Guardian.

Після повільного початку, раптове збільшення кількості випадків захворювання COVID-19 на континенті більш ніж на 40% за останні 10 днів до 28 тисяч і аналогічне збільшення числа смертей до 1300 викликало занепокоєння фахівців.

ВООЗ попередила про можливість 10 мільйонів випадків захворювання на континенті протягом трьох-шести місяців, але експерти стверджують, що число може бути нижчим, якщо влада зможе швидко вжити заходів для стримування спалахів захворювання.

"Ми знаходимося в самому початку [Ред. - епідемії] в Африці", - заявив минулого тижня виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майк Райан.

Хоча, з одного боку наслідки інфекції можуть бути пом'якшені через відносну більшість молоді на континенті, з іншого боку може вплинути недоїдання на континенті або такі фактори, як ВІЛ.

Система охорони здоров'я з обмеженими ресурсами навряд чи впорається зі значним зростанням числа інфікованих. Забезпечення інтенсивної терапії на континенті вкрай неадекватне. Багато країн з населенням у десятки мільйонів людей мають лише кілька систем вентиляції.

Досі було важко повністю зрозуміти ступінь поширення хвороби в Африці, оскільки тестування було непостійним.

В Джібуті зареєстровано 98,6 випадків зараження на кожних 100 тисяч осіб, що є найвищим показником поширеності на континенті. Але крихітна країна провела трохи більше ніж 10 тисяч тестів. Стільки ж, скільки в сусідній Ефіопії, де проживає понад 100 мільйонів осіб.

Південна Африка, яка нині має 4 тисячі заражень, - найбільше число випадків захворювання в країнах Африки на південь від Сахари, - проводить до 10 тисяч аналізів щодня у пошуках і локалізації захворювання, перш ніж воно зможе поширитися в багатолюдних селищах.

Ця стратегія спирається на багаторічний досвід Південної Африки боротьби з іншими інфекційними захворюваннями та її велику мережу працівників охорони здоров'я на рівні громад. Однак, соціальне дистанціювання не завжди можливе в щільних, бідних районах.

Минулого тижня президент ПАР Сиріл Рамафоса, який чотири тижні тому ввів один з найбільш суворих карантинів у Південній Африці, оголосив про поступове і поетапне відновлення економічної активності.

"Сьогодні ми не можемо прийняти заходи, про які ми будемо шкодувати завтра, але наші люди повинні їсти. Їм треба заробляти на життя", - сказав Рамафоса в телевізійному зверненні.

В суворий режим ПАР були внесені лише незначні зміни, які застосовуються солдатами і поліцією, але є побоювання, що з наближенням зими у південній півкулі виникне нова хвиля інфекцій.

Експерти кажуть, що стратегія, заснована на тестуванні, дозволяє африканським країнам мінімізувати карантинні обмеження. Адже вони створюють величезні труднощі для тих заробляє "на день", щоб прогодувати себе і свої сім'ї. Минулого тижня Рамафоза оголосив про соціально-економічний пакет допомоги громадянам на суму 26 мільярдів доларів.

Але Південна Африка є винятком. За словами Джона Нкенгасонга, директора Африканських центрів за контролем та профілактикою захворювань, деякі африканські країни не можуть знайти кошти для програм соціального забезпечення такого масштабу, і у більшості з них є "дуже, дуже обмежені" і "дуже, дуже напружені" можливості тестування.

За два місяці після того, як континент почав мобілізацію для боротьби зі спалахом, було проведено менше ніж 500 тисяч випробувань у населення з більше мільярдом людей.

"Якщо ви не перевіряєте, ви не знаходите [Ред. - заражених]. І якщо ви не будете тестувати, ви будете сліпі", - сказав Нкенгазонг. - "Це складна битва - будувати системи охорони здоров'я, поки вони вам потрібні ... Саме цим ми зараз і займаємося. Ми "граємо в доганялки", і це дуже, дуже складно".

Навіть у найкращому сценарії розвитку Організація Об'єднаних Націй заявляє, що 1,3 мільйони осіб на континенті цього року потребуватимуть 74 мільйони тестових наборів і 30 тисяч систем вентиляції легенів.

Закупка обладнання ускладнилась через обмеження на експорт медичних товарів у більш ніж 70 країнах. Заборони на поїздки, закриття кордонів і аеропортів блокують мережу поставок.

В Нігерії, найбільш густонаселеній державі Африки, уряд оголосив про стратегію "тестувати, лікувати, відстежувати та ізолювати".

До пандемії в Нігерії було тільки 350 апаратів ШВЛ, в основному в приватному секторі. За останні тижні було куплено ще близько 100. Але багато інших недоліків, таких як гострий брак спеціалізованих працівників охорони здоров'я, залишаються.

Доктор Сани Алію, національний координатор Нігерії президентської групи по боротьбі з коронавірусом, заявив, що чиновники обізнані про проблеми карантину в країні, де більшості з 200 мільйонів жителів доводиться щодня виходити з дому, щоб заробити достатньо для існування.

Щоб послабити загрозу нестачі продовольства, уряд направив величезну кількість зерна з національних резервів і розповсюдив 100 вантажівок рису по всій країні, а також затвердив умовні грошові перекази.

Але Алію визнав, що така допомога "ймовірно, стане краплею в морі у порівнянні з тим, що необхідно".

Детальніше про те, як африканський континент змушений боротися з епідемією коронавірусу читайте в статті Івана Бєлєнко "COVID-19: шторм, що насувається на Африку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі