Туск вважає, що деякі політичні лідери використовують кризу біженців для ослаблення ЄС

Поділитися
Туск вважає, що деякі політичні лідери використовують кризу біженців для ослаблення ЄС На думку Туска, біженці стали елементом політичних битв © Polskie Radio
Голова Євроради бачить в мігрантах елемент гібридної війни.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що деякі лідери зарубіжних держав використовують кризу біженців для того, щоб послабити Євросоюз в політичному плані.

"Вперше в моїй політичній кар'єрі я чув політиків, які відкрито заявляють, що біженці, які прямують до Європи - їх спосіб змусити (нас) діяти певним чином.... Деякі кажуть, що це їх спосіб послабити Європу як політичну одиницю", - сказав Туск. Однак не уточнювало, кого конкретно з політиків він має на увазі.

За словами Туска, "військові рішення в Сирії, запропоновані деякими країнами", створюють ризик того, що вісім мільйонів сирійців, які залишилися без житла, підуть за своїми співвітчизниками і поїдуть в Європу.

"Біженці стали елементом політичних битв і іноді... вони стають предметом обміну, новим елементом у гібридної війні, перші ознаки якої ми бачили в Криму та Донбасі. І я говорю не тільки про Росію", - додав він.

Читайте також: У Чехії побоюються нової хвилі біженців до Європи у зв'язку з авіаударами Росії в Сирії

ООН заявила, що в Європу щодня прибувають 8 тисяч біженців. Глава МВС Австрії Джоанна Мікл-Лейтнер минулого тижня заявила, що біженці в більшості випадків не подавали прохання про надання їм притулку в таких країнах, як Хорватія та Словенія, що говорить про те, що вони шукали країну з найбільш привабливою економічною ситуацією.

Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. Через кордон із Сербією в Угорщину прибуло 140 тисяч людей тільки в ц. р.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі