Турецький контр-адмірал запросив притулку в США

Поділитися
Турецький контр-адмірал запросив притулку в США Притулок в Штатах попросив контр-адмірал Туреччини Мустафа Угурлу - джерело © Reuters
Запит турецького офіцера про притулок в Штатах пов'язаний з початком військових чисток в Туреччині.

Турецький військовий, чиє ім'я і чин не називаються, направив прохання про надання притулку в США. Це сталося у зв'язку з його відкликанням назад в Туреччину після невдалої спроби військового перевороту в країні. Мова йде про контр-адмірала, у відношенні якого Анкара виписала ордер на арешт, повідомляє агентство Reuters, посилаючись на свої джерела.

Запитав притулок військовий працював в одному з підрозділів НАТО в місті Норфолк (штат Вірджинія).

Заявка про надання притулку є першим відомим випадком за участю турецького військового офіцера в США, після початку великих армійських чисток в країні.

Джерело не назвав імені турецького контр-адмірала, однак чиновник посольства Туреччини в Вашингтоні заявив агентству, що в липні турецькі власті видали ордер на арешт віце-адмірала ВМС Туреччини Мустафи Угурлу і після цього він зник".

"22 липня він залишив свої документи на військовій базі, після чого про нього ніхто нічого не чув", - сказав джерело.

Також з США в Туреччину відкликані ще два офіцера, на яких, однак, не виписані ордера про арешт, один з них вже вилетів на батьківщину, інший зробить це "незабаром".

Чистки, які проходять зараз в Туреччині, в країні з другою за величиною армією у НАТО і яка прагне в ЄС, призвели до скорочення тисяч солдатів, 40% з них – генерали.

Як наголошується в публікації, є побоювання в рамках турецької опозиції про те, що з такими чистками без парламентського контролю влади країни зайдуть занадто далеко.

Читайте також: У Туреччині запевняють, що поки не збираються відновлювати смертну кару – EUObserver

9 серпня повідомлялося, що в Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.

Як повідомлялося, Гюлена влада Туреччини називає одним із організаторів спроби військового перевороту. Вона сталася в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Ґюлен свою участь в перевороті спростував. У зв"язку зі спробою перевороту не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі