Туреччина забрала свій золотий запас зі сховищ ФРС США

Поділитися
Туреччина забрала свій золотий запас зі сховищ ФРС США Вилучення золота є ініціативою Ердогана - турецький президент закликав використовувати проти долара золото © kremlin.ru
Усього, рахуючи і запаси приватних банків, Туреччини зі США вдалося повернути 220 тонн золота.

У 2017 році Центральний банк Туреччини за розпорядженням турецького уряду вивів з Федеральної резервної системи США свій золотий запас, який раніше був відправлений на зберігання у ФРС США і становив 28,7 тонни золота, йдеться в річному звіті ЦБ Туреччини, передають Вести.

Згідно з документом, до кінця 2016 року золотий запас Туреччини, який зберігався у ФРС, становив 28,689 тонни.У графі з аналогічним показником на кінець 2017 року - стоїть прочерк.

Свої золоті резерви зі США вивели також приватні банки Туреччини, відгукнувшись на заклик президента Реджепа Тайіпа Ердогана "використовувати проти долара золото".

Таким чином, всього до Туреччини вдалося повернути 220 тонн золота.

Раніше міністр оборони США Джеймс Мэттис заявив, що Вашингтон не рекомендує Анкарі купувати російські зенітні ракетні комплекси С-400 і готовий запропонувати Туреччині їх альтернативу. При цьому він підкреслив, що Вашингтон веде переговори з Анкарою і готовий надати їй системи, сумісні зі стандартами Північноатлантичного альянсу. Вважається імовірним введення обмежених санкцій проти Туреччини у випадку, якщо остання все-таки купить С-400 у РФ.

Тим часом Парламент Туреччини схвалив законопроект про продовження терміну дії режиму надзвичайного стану в країні ще на три місяці. Документ передбачає продовження режиму НС з 01:00 19 квітня.

Спроба військового перевороту сталася у Туреччині в ніч з 15 на 16 липня 2016 року, однак завершилася повним провалом – загинули щонайменше 250 осіб. Кількість поранених оцінюється у 1500 осіб. Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни - Стамбулі та Анкарі.

Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Разом із безпосередніми учасниками путчу були заарештовані понад 50 тисяч держслужбовців, включно з військовими, суддями, викладачами університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв'язках із повстанцями.

У спробі перевороту Анкара звинувачує рух проповідника Фетхуллаха Гюлена, який мешкає у США. Влада вимагає екстрадувати Гюлена зі Сполучених Штатів, де він живе з 1999 року. Сам Гюлен наполягає на тому, що не має відношення до спроби перевороту. Проповідник пообіцяв повернутися до Туреччини у тому випадку, якщо його вину буде доведено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі