Туреччина вочевидь хотіла збити російський Су-24 – The Independent

Поділитися
Туреччина вочевидь хотіла збити російський Су-24 – The Independent Турция могла умышленно сбить российский бомбардировщик. Иллюстрация © @HaberturkTV
Через втручання Росії у сирійський конфлікт Анкара втрачає вплив у регіоні.

Туреччина вочевидь хотіла збити російський бомбардувальник Су-24. Навіть турецькі дані про траєкторію руху збитого літака вказують на те, що він ненадовго потрапив на турецьку територію і збирався швидко вилетіти в Сирію.

Про це на сторінках The Independent пише оглядач Патрік Кокбьорн, намагаючись відповісти на питання, чому Туреччина могла б хотіти збити російський Су-24. На думку автора, можливо тому, що військова кампанія Росії у Сирії, яка почалася 30 вересня, розлютила Анкару, оскільки з того часу російські літаки почали постійно порушувати турецький повітряний простір.

Також уряд Туреччини розуміє, що його кампанія з повалення президента Башара Асада, яка почалася ще в 2011 році, зазнала невдачі. А вплив на ситуацію в Сирії дедалі більше вислизає з турецьких рук через посилення військової присутності Росії, США і Франції у сусідній країн. Великобританія на додачу теж розглядає можливість втручання.

В цей же час, підтримка російської авіації дозволила армії Сирії провести успішні операції в тому регіоні, де був збитий Су-24. Країни НАТО нададуть Туреччині риторичну підтримку, оскільки країна входить в Альянс. Але при цьому багато хто з них не буде висловлювати невдоволення словами Володимира Путіна про те, що Анкара "підтримує тероризм". Оскільки турецька сторона допомагає багатьом опозиційним групам, серед яких сумнівні ісламістські групи, такі як Джабхат аль-Нусра і Ахрар аль-Шам. Відносини Туреччини з "Ісламською державою" дуже туманні і навряд чи можуть підтвердитися. Однак вона не перекрила канали на турецькій території, через які терористи продають нафту.

Позиції Ердогана у внутрішній політиці досить сильні. Його партія здобула перемогу на парламентських виборах у листопаді. Але у міжнародній політиці Туреччина втрачає важливу роль на Близькому Сході починаючи з 2011 року. В цей же час, погіршення відносин з Іраном і Росією теж не підуть на користь Анкарі, оскільки це дві потужні країни по-сусідству. Лідери НАТО будуть намагатися запобігти зростанню ворожості у турецько-російських відносинах, щоб отримати підтримку Росії у війні проти "Ісламської держави" і завершення конфлікту в Сирії.

24 листопада Туреччина збила російський бомбардувальник Су-24. Турецькі військові запевняють, що він порушив повітряний простір країни. Відомо також, що обидва пілоти встигли катапультуватися. Деякі ЗМІ повідомляли, що обидва пілоти загинули. Зокрема, сирійські турки опублікували відео з мертвим чоловіком в російській формі. Проте пізніше з'явилися повідомлення, що сирійській армії вдалося врятувати одного з пілотів, а другий перебуває у ополченців.

Літак, який порушував турецький кордон, протягом п'яти хвилин продовжував порушення, незважаючи на те, що 10 разів отримав попередження. Цей літак було збито двома винищувачами F-16 ВПС Туреччини в рамках правил ведення бойових дій. НАТО і Пентагон також підтвердили турецьку версію інциденту з Су-24.

Через деякий час російський вертоліт, що вилетів на пошук пілотів СУ-24, був збитий повстанськими групами в районі Латакії. Сирійська обсерваторія прав людини (SOHR) повідомила, що повстанці запустили у вертоліт протитанкову ракету. При цьому деякі ЗМІ повідомляли, що вертоліт був обстріляний, але йому вдалося благополучно повернутися на базу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі