Туреччина посилила нагляд за проходженням російських кораблів ВМФ через чорноморські протоки

Поділитися
Туреччина посилила нагляд за проходженням російських кораблів ВМФ через чорноморські протоки Причин посилення супроводу російських військових кораблів влади не пояснюють © 112 Україна
Десантний корабель "Мінськ" у п'ятницю, 8 квітня, вперше йшов під конвоєм відразу чотирьох патрульних катерів.

Влада Туреччини значно посилила супровід російських бойових кораблів, що проходять через чорноморські протоки, повідомляють у п'ятницю стамбульські інформаційні портали.

Великий десантний корабель Балтійського флоту "Мінськ", що проходив у п'ятницю вранці через Босфор і повертався в Чорне море з Сирії, вперше йшов під конвоєм відразу чотирьох патрульних катерів, а також під наглядом вертольота.

Посилений "нагляд" за проходженням російських бойових кораблів через чорноморські протоки почався ще 2 березня, коли їх стали супроводжувати два або три патрульні катери і один вертоліт.

Судячи з фотографій і відеокадрів, які публікують стамбульські сайти, турецькі патрульні катери щоразу беруть російські бойові кораблі, що прямують до берегів Сирії або повертаються у Чорне море, так звану "коробочку".

Причин посилення супроводу російських військових кораблів влади не пояснюють.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Росія не зрозуміла Туреччини, з-за чого втратила її як друга.

Відносини між Москвою та Анкарою почали погіршуватися після вступу Росії у війну в Сирії для підтримки режиму президента Башара аль-Асада, проти якого виступає Туреччина, і ударів російської авіації по територіях, де живуть сирійські Тюркмен. Хоча Росія заявила, що має на меті об'єкти "Ісламської держави" в Сирії, насправді більшість цих ударів спрямована проти інших супротивників Асада, зокрема, і проти помірної опозиції, має підтримку Заходу і арабського світу.

Відносини між країнами ще більш "охололи" після інциденту з російським військовим літаком Су-2. Так, 24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва

З російської сторони після інциденту були заборонені туристичні поїздки в Туреччину, МЗС повідомив про найближче скасування безвізового режиму, а військові припинили всі контакти. Всередині Росії проблеми почалися у постачальників турецьких товарів,

У теж час, президент і прем'єр-міністр Туреччини неодноразово піддавали критиці втручання Росії в сирійський конфлікт і звинувачували ВКС РФ бомбардування цивільних об'єктів і вбивствах мирних жителів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі