Трудових мігрантів з України в Польщі стало вдвічі більше - ЗМІ

Поділитися
Трудових мігрантів з України в Польщі стало вдвічі більше - ЗМІ Українських мігрантів у Польщі стало набагато більше
Більшість мігрантів – молоді чоловіки.

За останні два роки кількість трудових мігрантів з України, які приїхали на роботу в Польщу, зросла вдвічі. Значно більшу частину складають чоловіки (57,9% проти 32,9% два роки тому), переважають молоді люди (середній вік 32,8 років проти 42,8 років у більш ранньої хвилі міграції). Крім того тепер більше людей мігрує із східної частини України, сказано в дослідженні Національного банку Польщі, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на польський канал TVN24.

"З 2014 року спостерігається постійний, динамічне зростання кількості запрошень від польських роботодавців для українців. Рекордним у цьому відношенні був 2015 рік, коли було зареєстровано 760 тис. заяв для громадян України. Ця цифра більш ніж удвічі вище в порівнянні з 2014 роком", – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що в основному українці працюють 54 години на тиждень, тобто набагато більше, ніж поляки – близько 41 годин. Середня місячна зарплата українців складає близько 2,1 тис. злотих (приблизно 12 тис. грн)

"Працюють українці в основному в домашніх господарствах (37,6%), будівництві, в сфері ремонтно-оздоблювальних робіт (23,6%) та сільському господарстві (19,3%)", – йдеться в дослідженні Національного банку Польщі.

Раніше повідомлялося, що в Польщі посилять правила працевлаштування українців. Зміни почнуть частково діяти навесні 2017 року, а остаточно будуть втілені до початку 2018 року.

Читайте також: Імміграція в Німеччину досягла рекордного рівня

Замість звичної схеми з отриманням довідок про працевлаштування з'явиться два типи дозволів: на сезонну роботу (буде видаватися тільки в осінні місяці) і короткострокове (дозвіл працювати протягом півроку). Обидва дозволи видаватиме староста повіту. Сезонне дозвіл буде стосуватися тільки сільського господарства і туристичної сфери. Про нього просити зможуть усі громадяни країн, що не входять в ЄС. Роботодавець, перед тим як просити дозволити йому найняти сезонних працівників-іноземців, повинен буде довести, що в Польщі немає бажаючих зайняти запропоновані їм робочі місця. А зарплата для іноземців повинна бути на такому ж рівні, як і для місцевих працівників. Староста буде мати право відмовити у видачі дозволу, якщо виявиться, що роботодавець раніше нелегально наймав робітників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі