Трампу варто дозволити Китаю зайняти головну роль у вирішенні проблеми КНДР - The Guardian

Поділитися
Трампу варто дозволити Китаю зайняти головну роль у вирішенні проблеми КНДР - The Guardian США варто поступитися Китаю роллю лідера у вирішенні проблеми КНДР. © report.az
Безядерний Корейський півострів входить у спільні інтереси Вашингтона і Пекіна.

Після того, як КНДР провела вже шосте ядерне випробування, президент США Дональд Трамп спробував дорікнути Китаю. На своїй сторінці в Twitter він написав, що Північна Корея стала велкою загрозою і тягарем для Китаю, який "намагається допомогти, але без особливого успіху".

Таким чином, Трамп, здається, прирівняв відмову Пекіна економічно задушити північнокорейський режим до небажання взагалі співпрацювати з Вашингтоном у його стримуванні.

Про це на сторінках The Guardian пише старший науковий співробітник Центру американо-китайських відносин Азіатської спільноти Айзек Стоун Фіш.

Він зауважує, що створення безядерного Корейського півострова - це та невелика область, в якій інтереси США і Китаю співпадають. США не хочуть, щоб у Пхеньяна була ядерна зброя, а Пекіну не подобається ані північнокорейський ядерний арсенал, ані те, що Південна Корея потрапила під "ядерний зонт" США. Тож замість того, щоб схиляти Китай до запровадження нових санкцій, Трампу варто сформулювати питання в ключі ліквідації ядерної зброї в регіоні.

Ще одна проблема, на думку автора, полягає в тому, що Трамп надто самовпевнено дозволяє собі вказувати, що робити з Північною Кореєю, яка тривалий час входила в сферу впливу Китаю. Автор нагадує про нещодавню спільну прес-конференцію американського президента з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, яка була присвячена черговому випробуванню ракет в КНДР. Тоді Трамп дозволив китайському лідеру говорити першим, додавши, що "США підтримують Японію, свого давньго союзника, на 100%". На думку автора, прензидену США варто вчинити схожим чином і з Китаєм у питанні КНДР. Адже дозволити Пекіну зайняти головну роль у вирішенні проблеми значно краще, ніж ризикувати війною.

Читайте також: У Лондоні теракти будуть запобігати за допомогою електронних полів

Нагадаємо, що 3 вересня влада Північної Кореї заявила про успішне випробування водневої бомби.

Світові лідери засудили ці дії Пхеньяну і пообіцяли посилити санкції проти КНДР. Крім того, Україна готова приєднатися до більш рішучих дій міжнародного співтовариства для протидії подальшим ядерним і ракетним загрозам з боку Північної Кореї.

У той же час в Китаї вже сумніваються, що застосування нових економічних санкцій проти КНДР спрацює і кажуть, що стримувати Пхеньян не є єдиною відповідальністю Пекіна.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі