Трампу не варто зустрічатися з Кім Чен Ином - FT

Поділитися
Трампу не варто зустрічатися з Кім Чен Ином - FT Кім Чен Ину не можна довіряти, тому США не зможуть домовитися про денуклеризацію Кореї. © ЦТАК
Пхеньян, швидше за все, домовиться про американські поступки в обмін на обіцянку ліквідувати ядерний арсенал, яку він не виконає повною мірою.

Попри оптимізм, який з'явився після таємної поїздки директора ЦРУ Майка Помпео в Північну Корею, потенційна майбутня зустріч Дональда Трампа і Кім Чен Ина не приведе до денуклеризації Корейського півострова. Режим в Пхеньяні розуміє, що його виживання залежить від існування ядерної програми. І не лише через престижність, яку вона забезпечує всередині країни, а й реальну гарантію проти зовнішнього вторгнення.

Про це на сторінках Financial Times пише виконавчий директор Roam Analytics Алекс Туркелтауб. Він нагадує, що в минулому режими, які відмовлялися від ядерної зброї або блефували щодо її існування, були зрештою повалені. У Лівії Мауммар Каддафі, який добровільно відмовився від програми створення зброї масового знищення в рамках розрядки відносин із Заходом, був повалений, коли склалися потрібні умови.

"Якби Україна зберегла ядерний арсенал, можливо він би краще стримав російську анексію Криму, ніж "залізні" обіцянки США і союзників захистити українську територіальну цілісність", - зауважує автор.

Планувальники в Пхеньяні, напевне, теж думают про такі довгострокові ризики. Їхні союзники в Пекіні і Москві, вірогідно, роблять схожі розрахунки, бажаючи уникнути появи проамериканської об'єднаної Кореї.

Яка ж тоді першочергова мета КНДР на переговорах? Пхеньян лишається вірним своїй меті збудувати ядерну зброю, здатну загрожувати США і основним державам Азії. Але вона завжди демонструвала тактичну гнучкість, щоб уникнути серйозної конфронтації, а також отримати гроші і технології.

Її підхід не новий. Північний В'єтнам проводив мирні переговори за схожою стратегією в 60-х і 70-х роках. Ханой ніколи не відмовлявся від мети захопити Південний В'єтнам, але він був готовий "використати" мир і переговори, коли йому потрібен був перепочинок від американскього тиску або підтримка глобальної громадскої думки.

Цього разу вірогідно, що Північній Кореї потрібні додаткові ресурси на її програму розробки зброї. І компроміс сьогодні дасть їй доступ до необхідних матеріалів для наступник кроків. Немає сумнівів, що Кім Чен Ин хоче легітимності і престижу, які він отримає, зустрівшись з Трампом. Досягти чогось, що не вдавалося його батьку і діду, гарантує нинішньому північнокорейському диктатору місце в історії і допоможе послати сигнал, що Пхеньян став важливою регіональною силою.

Якщо зустріч Трампа і Кім Чен Ина відбудеться, на столі може опинитися низка небезпечних компромісів, які потенційно можуть бути схваленими. КНДР може добиватися того, щоб Америка відмовилася від союзу з Південною Кореєю в обмін на обіцянку денуклеризації, виконання якої ніхто не зможе надійно перевірити. Не залежно від того, можна довіряти Кіму чи ні, це все одно стане значним скороченням ролі США в Азії. Цьому зрадіє Китай, який прагне вигнати Америку із західнотихоокеанського регіону.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі.

6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі