Трамп заохочує пригнічення прав людини на Близькому Сході – WPost

Поділитися
Трамп заохочує пригнічення прав людини на Близькому Сході – WPost Журналіста The Post Хашоггі вбили 2 жовтня в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі © ria.ru
Адміністрація Трампа ігнорує фундаментальні цінності США.

У той час як Конгрес США обмірковує свою реакцію на вбивство журналіста Джамаля Хашоггі, важливо враховувати, що це не поодинокий випадок. Вбивство журналіста є частиною жорстоких репресій режиму короля Саудівської Аравії Салмана ібн Абдул-Азіз Аль Сауда та наслідного принца Мухаммеда бін Салмана, пише газета The Washington Post.

Саудівська Аравія є частиною квартету сунітських арабських диктатур, які прагнуть усунути всі форми інакомислення, включаючи незалежні ЗМІ, громадські організації і всіх захисників демократичних цінностей. Всі ці країни є союзниками США. Режими Єгипту, ОАЕ, Бахрейну і Саудівської Аравії не соромляться використовувати найекстремальніші методи для досягнення своїх цілей, включаючи масові арешти, тортури і позасудові страти. При цьому вони повторюють помилки попередніх диктаторів, відчужуючи громадян від держави і провокуючи економічну стагнацію. Пропонуючи беззастережну підтримку цим режимам, адміністрація президента Дональда Трампа ставить під загрозу життєво важливі інтереси США.

ЦРУ, ймовірно, зробило висновок про причетність Мухаммеда бін Салмана до вбивства Хашоггі через подібність інциденту до численних арештів, які за останні півтора року були проведені судом наслідного принца. Як раніше повідомляла The Post, команда саудівських оперативників, які працюють з найближчими радниками Мухаммеда бін Салмана, викрала кількох дисидентів в країні і за кордоном. Затриманих тримали в секретних в'язницях і піддавали тортурам. Серед жертв – активісти із захисту прав жінок, які відстоюють право жінок на водіння автомобіля, які все ще залишаються в ув'язненні.

Мухаммед бін Салман спільно з правителем ОАЕ Мухаммадом ібн Зайдом Аль Нахайяном спонсорували єгипетського Абдул-Фаттах Халіла Ас-Сісі і правлячу династію Бахрейну Аль Халіфа. Чотири країни почали економічний бойкот Катару. Вони також ведуть військову кампанію в Ємені, сприяючи найгіршій гуманітарній кризі у світі.

У той час як основна увага приділяється справі Хашоггі, режим Ас-Сісі посилено гнобить те, що залишилося від громадянського суспільства в Каїрі. Згідно з даними неурядових правозахисних організацій Human Rights Watch і Amnesty International, з кінця жовтня були заарештовані десятки правозахисників і адвокатів, особливо в період з 19 жовтня по 1 листопада. Багато з них досі утримуються під вартою, не маючи зв'язку з зовнішнім світом. Тим часом влада вимагає, щоб всі ЗМІ або одержали дозвіл на роботу в уряді, або закрилися.

Минулого тижня в Бахрейні відбулися квазі-вибори в парламент, в яких не брали участь опозиційні партії. Найбільш відомі правозахисники країни відбувають тюремне ув'язнення, як і лідер опозиції, якого 4 листопада засудили до довічного ув'язнення.

Так само, як Білий дім сприяв бін Салману в уникненні відповідальності за вбивство Хашоггі, він мовчазно підтримував репресії в Єгипті і Бахрейні, знявши обмеження на експорт зброї і військову допомогу США. Політика адміністрації припускає, що диктатори можуть утримувати контроль над своїм населенням, заперечуючи права людини і нападаючи на тих, хто їх захищає. Це стратегія, яка ігнорує історію, а також фундаментальні цінності США. Якщо вона не буде перевірена Конгресом, це, швидше за все, спровокує ще більше проблем на Близькому Сході.

Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. 19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Влада Туреччини поширила аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства. Докази були передані США і ряду інших країн. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі