Трамп вимушено сформував розумнішу політику щодо Росії, ніж Обама - екс-посол США

Поділитися
Трамп вимушено сформував розумнішу політику щодо Росії, ніж Обама - екс-посол США Конгрес і радники змусили Трампа більш жорстко поводитися з Кремлем.
До цього його змусило кваліфіковане оточення і Конгрес.

Будучи кандидатом в президенти, Дональд Трамп постійно говорив про потребу покращити відносини з Росією. ВІн також позитивно висловлювався про Володимира Путіна.

Коли ж Трамп зайняв Овальний кабінет, його адміністрація з перших тижнів почала серйозно вивчати можливість ослабити, якщо не скасувати, санкції проти Росії, які були введені після початку російської агресії проти України, а також втручання у американські вибори. Тож були чіткі очікування, що Трамп може зайняти м'якшу поизцію до Кремля, ніж попередній президент США Барак Обама.

Але кілька факторів стали на заваді такому руху на зустріч Москві. Про це в статті для Atlantic Council пише колишній посол США в Україні Джон Гербст.

По-перше, головні американські чиновники у сфері національної безпеки переконали Трампа вести більш агресивну політику у відносинах з Кремлем. На думку колишнього дипломата, це заслуга Держсекретаря Рекса Тіллерсона, міністра оборони Джеймса Меттіса, радника президента США з національної безпеки Герберта Макмастера і голови адміністрації Білого дому Джона Келлі. Вони виступили проти односторонніх поступок Москви лише заради "покращення відносин".

По-друге, було велику громадське стурбованість можливими контактами між виборчою командою Трампа і росіянами. ЗМІ і спеціальний представник Департаменту юстиції ведуть розслідування, яке повинно дати відповіь, чи була змова між командою республіканця і Кремлем з метою підірвати кампанію Гілларі Клінтон. Тож цей фактор зробив зближення з Москвою проблематичним.

Ще одним важливим чинником став Конгрес. Демократи переконані, що Кремль працював проти Клінтон на виборах і тому не хочуть ослаблення тиску на Росію. Республіканці ж у Конгресі хотіли б підтримати зовнішню політику свого президента, але вони теж не бачать причин ослаблювати підхід до зухвалого Кремля.

Цей останній фактор був критичним для американської політики санкцій. Заклики команди Трампа переглянути тиск на Москву викликали реакцію Конгресу, який запровадив нові ще жорсткіші санкції через спеціальний закон.

Головні радники з питань національної безпеки після цього взяли ініціативу в свої руки і переконали Трампа ередати Україні летальну оборонну зброю включно з протитанковими ракетами Javelin. Обама у свій час вирішив не озброювати українців, виправдовуючи це тим, що Кремль може піти на ескалацію. До чого б не був схильний і про що б не говорив Трамп, його адміністрація змогла сформувати більш жорстку і розумну політику щодо Росії, ніж його попередник.

Зазначимо, що Трамп неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією. Зараз в США ведуть серію розслідувань справи про те, чи була координація дій між передвиборним штабом Трампа і Росією перед американськими президентськими виборами 2016 року. Одне з них веде спецпрокурор Мюллер.

Раніше Джаред Кушнер, зять і радник президента США Дональда Трампа розпочав співпрацю зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером, який веде справа про російський слід в президентських виборах у США. Так, на початку листопада 2017 року він зустрічався з командою спеціального прокурора Роберта Мюллера, які запитували його про колишнього радника нацбезпеки Майкла Флинна.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі