Трамп тиснув на прем'єра Австралії — The New York Times

Поділитися
Трамп тиснув на прем'єра Австралії — The New York Times
Трамп збирав інформацію для дискредитації розслідування колишнього спецпрокурора Роберта Мюллера. При цьому, Білий дім обмежив доступ до розшифровки дзвінка з прем'єр-міністром Австралії, що було зроблено на прохання генпрокурора США Барра.

Під час нещодавньої телефонної розмови президент США Дональд Трамп намагався тиснути на свого співрозмовника, прем'єр-міністра Австралії Скотта Моррісона. Американський президент використовував це заради власної вигоди, повідомляє The New York Times.

Дзвінок був зроблений за запитом Генерального прокурора США Вільяма Барра, який збирає інформацію для Міністерства юстиції для потенційної дискредитації розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання в американські вибори 2016 року.

"Президент Трамп спонукав австралійського прем'єр-міністра під час нещодавньої телефонної розмови, щоб той допоміг генпрокурору США Вільяму Барру в зборі інформації для розслідування Міністерства юстиції. Як сподівався Трамп, це дискредитує розслідування Мюллера", – йдеться в тексті газети.

Варто зазначити, що на прохання генпрокурора Барра, Білий дім обмежив доступ до стенограми телефонної розмови, залишивши його тільки для деяких працівників. Американські журналісти посилаються на те, що офіс Трампа знову намагається приховати зміст його розмови так само, як і з президентом України Володимиром Зеленським.

Слід зазначити, що саме ця обставина стала однією з причин початку розслідування щодо імпічменту, ініційованого демократами в Палаті представників. Як відзначає NYT, розмови і з Зеленським, і з Моррісоном підтверджують, що Трамп використовує важелі дипломатії високого рівня "для просування власних політичних інтересів".

Президент США використовує федеральні повноваження правоохоронних органів для сприяння своїм політичним перспективам, зводить рахунки зі своїми майбутніми ворогами і показує, що розслідування Мюллера було корумповане походження.

Прес-секретар Міністерства юстиції Керрі Купець підтвердила, що Трамп на прохання Барра звернувся до декількох інших лідерів країн з проханням допомогти генпрокурору США.

"На прохання генерального прокурора Барра президент зв'язався з лідерами інших країн, щоб попросити їх представити генерального прокурора Джона Дарема відповідним посадовим особам", - сказала вона.

В уряді Австралії також додали, що завжди готові до співпраці з питань, які допоможуть зробити розслідування більш прозорим.

У свою чергу, заступник прес-секретаря Білого дому Хоган Гідлі сказав, що Трамп до прем'єр-міністра Австралії більше не має ніякого відношення.

"Цей дзвінок пов'язаний із розслідуванням Міністерства юстиції, публічно оголошеним кілька місяців тому, щоб з'ясувати, що саме сталося. Міністерство юстиції просто попросив президента представити інформацію, щоб полегшити це триваюче розслідування, і він зробив це, от і все", - сказала Гідлі.

Як стало відомо, Бар останнім часом звертався до президента з проханням полегшити спілкування з іноземними посадовими особами". Після цього він їздив з візитом в Італії.

Передбачається, що і з австралійською стороною Трамп намагався домовитися про що-небудь в рамках старого розслідування проти Хілларі Клінтон. У Лондоні в травні 2016 року зустрічалися головний дипломат Австралії і радник із зовнішньої політики кампанії Трампа Джордж Пападопулос. Він розповів дипломату про якихось зв'язках Клінтон з росіянами. Він говорив про те, що від третьої особи чув про існування "тисяч листів Клінтон" в "руках росіян".

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадридр для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Стажер
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі