Трамп готує нові правила для надання прохачам притулку в США - Світ - dt.ua

Трамп розпорядився посилити правила надання притулку біженцям

30 квітня, 2019, 23:24 Роздрукувати

Трамп пропонує стягувати плату за подання заяви на надання притулку.

На кордоні Мексики та США 100 тисяч осіб очікують на рішення про надання притулку

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який зобов'язує Міністерство юстиції і Міністерство внутрішньої безпеки протягом 90 днів ввести нові правила, що посилюють політику надання притулку особам, які мігрували до США, в тому числі встановити плату за заяви про надання притулку, які на сьогодні можна подавати безкоштовно.

Крім того, Трамп пропонує прискорити процес розгляду справ щодо надання притулку протягом 180 днів, а також посилити правила для працевлаштування, згідно з новими правилами, прохачі притулку не зможуть отримати роботу, поки їх справа розглядається в імміграційному суді.

"Метою цього меморандуму є посилити процедури отримання притулку, щоб убезпечити нашу систему від значних зловживань нашим процесом надання притулку", - йдеться в документі, підписаному Трампом, передає Reuters.

У Службі громадянства та імміграції США розкритикували ініціативи Трампа, назвавши введення платної подачі заяви на надання політичного притулку великою перепоною для більшості біженців.

"Більшість людей, які приїжджають в Сполучені Штати в пошуках притулку, приїжджають в одній сорочці", - повідомила екс-співробітник Служби Вікторія Нілсон.

Президент Союзу імміграційних суддів Ешлі Табаддор вважає відведений Трампом строк у шість місяців для розгляду справ в імміграційних судах нездійсненним. Так як в судах на розгляді у черзі понад 800 тисяч справ, при цьому адекватних ресурсів для своєчасного розгляду цих претензій співробітникам ніколи не надавали.

На сьогодні на кордоні Мексики та США в очікуванні надання притулку знаходяться 100 тисяч осіб, що є рекордним показником за останні 10 років.

Раніше папа Римський Франциск передав 500 тисяч євро біженцям в Мексиці, які залишилися без засобів до існування в очікуванні отримання притулку в США.

Відзначимо, в Україні перебувають на обліку понад 2,5 тисячі біженців з інших країн. Найчастіше з проханням про захист звертаються громадяни Афганістану, Росії, Бангладеш, Сирії, Іраку та Сомалі.

За даними UNHCR, зараз міграційна криза розгортається в Бангладеші та Лівані. Кожен третій біженець є вихідцем із Сирії. Так, більшість сирійців, які покинули свою країну, живуть у Туреччині (3,6 млн), Лівані (968,1 тисячі) і Йорданії (667, 2 тисячі), Німеччині (514 тисяч).

Також на 1% кількість біженців збільшилася в Афганістані. До середини 2018 року в країні їх налічувалося 2,7 мільйона. З них 1,4 мільйона знайшли притулок у Пакистані, 951,1 тисячі – в Ірані і 116,7 тисячі – в Німеччині.

У той же час Південний Судан залишили 2,5 мільйона осіб, 1,1 мільйона з яких тепер живуть в Уганді, 768,1 тисячі – в Судані та 445 тисяч в Ефіопії.

Детальніше про українську міграцію читайте в статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >