Трамп "роздратував" Британію через Huawei

Поділитися
Трамп "роздратував" Британію через Huawei
Британський уряд продовжить заплановану угоду з Huawei, не зважаючи на погрози Трампа.

Уряд Великої Британії готується укласти договір з надання 5G-зв'язку з китайською компанією Huawei, не зважаючи на ризики шпигування зі сторони Китаю. Про можливе втручання китайських розвідок неодноразово попереджав президент США Дональд Трамп.

Так, у неділю держсекретар США Майк Помпео у своєму Твіттері попередив прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, що той стоїть перед "важливим рішенням" щодо замороження телекомунікаційного гіганта Huawei. На думку Помпео, ця угода може підірвати суверенітет країни.

Служба розвідки Великої Британії не побачила жодних загроз у співпраці з китайською компанією. Однак, Дональд Трамп попередив "про серйозні наслідки в обміні інформацією між Вашингтоном та Лондоном", якщо цю угоду підпишуть. Постійні погрози США "порвати зв'язки" між службами безпеки країн, схоже, остаточно роздратували англійський уряд, зазначає видання Business Insider.

Адміністрація Бориса Джонсона роздратована тим, що Трамп публічно лобіював угоду, не пропонуючи жодних життєздатних альтернатив. За словами Джонсона, "британська громадськість заслуговує на доступ до найкращих можливих технологій, а прийняте рішення базуватиметься на власному суверенному праві на вибір".

Раніше, у Вашингтоні неодноразово лобіювали уряд Бориса Джонсона, щоб скасувати угоду. У США впевнені, що Huawei буде виконувати роль "троянського коня", збираючи розвіддані для Пекіну.

"Британії доведеться боротися з наслідками цього. Є ризики, але ми приймемо обґрунтоване рішення на основі доказів, і ми зробимо це автономно", – сказав Джонсон.

Остаточне рішення щодо Huawei британський уряд ухвалить на нараді з національної безпеки у вівторок.

Huawei підозрюють в передачі інформації китайській владі. Через це від продукції компанії відмовляються державні органи США, Австралії та Нової Зеландії. Про те, що продукція Huawei може становити загрозу національній безпеці, заявили в Чехії і Польщі. США ввели санкції проти Huawei.

У грудні 2018 року в Канаді за запитом США заарештували фінансового директора і дочку засновника китайської корпорації Huawei Technologies Мен Ваньчжоу. Офіційною причиною затримання є підозра у шахрайстві та порушенні торговельних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану. За даними ФБР, Huawei порушувала санкції США, продаючи обладнання Ірану, а Мен Ваньчжоу ввела в оману банк HSBC у питанні діяльності Huawei в Ірані.

Прокуратура просила заарештувати Мен Ваньчжоу з альтернативою 15 мільйонів доларів США застави, але суд знизив суму застави до 7 млн доларів.

Після сплати застави Мен Ваньчжоу живе в своєму будинку в Ванкувері і судитися з канадським урядом.

22 грудня 2018 року два громадянина Канади були арештовані в Китаї. Канада і США вимагають негайно звільнити колишнього бізнесмена і аналітика Майкла Ковріга і бізнесмена Майкла Спейвора, оголосивши їх арешт помстою Китаю за Мен Ваньчжоу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі