Трамп приїхав у Польщу на зустріч "Тримор'я", яке може всохнути - Rzeczpospolita

Поділитися
Трамп приїхав у Польщу на зустріч "Тримор'я", яке може всохнути - Rzeczpospolita "Тримор'я" не може стати ні антиросійським, ні антинімецьким. © president.pl
Організація без України, але з іншими проросійськи налаштованами країнами, не зможе стати противагою Росії, а боротися з впливом Німеччини вона просто не може собі дозволити.

Ще не всі звикли до терміну "Тримор'я", але на саміті лідерів нової організації вже з'явився президент США Дональд Трамп. Досить несподівано з'явилися ознаки, що вона має шанс стати чимсь більшим, ніж різні ради, ініціативи, групи, які займалися чи займаються налагодженням співпраці у Центрально-Східній Європі. Трамп вирішив приїхати в Польщу на саміт "Тримор'я" лише кілька тижнів тому.

Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Єжи Хащиньський. Він зауважує, що обережність і недовіра партнерів у регіоні дуже помітна. Офіційно "Тримор'я" - не організація, а платформа співпраці та ще й неформальна. Всі країни відкидають політичне значення проекту. Не випадково він об'єднує лише країни ЄС. Не випадково і те, що в момент, коли Трамп вирішив приїхати на саміт, зникли плани затягти до "Тримор'я" країни з-за меж західних інститутів, зокрема Україну.

Хащинський зауважує, що це обмеження було не минучим. Адже не так важливо, щоб 12 країн лежали на території між трьома морями. Важливо, що вони розташовані між двома державами - Росією і Німеччиною. Будувати новий блок як антиросійський важко, тому що в таких країнах, як Угорщина, Австрія, Чехія чи Болгарія правлячі політики говорять про необхідність домовлятися з Москвою навіть попри те, що вона воює проти України. А про антинімецький характер організації взагалі не може бути й мови.

Оглядач пише, що неназваний член правлячої верхівки Польщі на закритій зустрічі сказав, що лідери чи міністри країн регіону постійно підкреслюють під час діалогів з Варшавою, що не хочуть вступати в конфлікт з Берліном.

Але вся ця обережність не означає, що "Тримор'я", якщо не всохне, не буде ніяк пов'язане з політикою. Воно планує займатися питанням співпраці в енергетиці. А на території між Росією і Німеччиною енергетика - тема дуже політична. Але варто представляти організацію як об'єднання з суто діловими інтересами, так як Берлін представляє "Північний потік-2".

Раніше видання Financial Times писало, що Польща хоче за допомогою Трампа просувати свої регіональні амбіції. Зокрема, Варшава хоче за підтримки Вашингтону хоче стати лідером Східної Європи, невдоволеної інтеграційною політикою Берліна і Парижа.

Тим часом, глава МЗС Польщі говорить про вето на вступ України в ЄС до вирішення "історичного питання". Він зазначив, що вето на вступ України в ЄС може бути подібним до того, що робить Греція по відношенню спробам Македонії приєднатися до Євросоюзу чи НАТО. Ващиковський підкреслив, що Україна "не увійде в Європу з Бандерою", і що Польща про це постійно говорить.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі