Трамп помиляється щодо каравану мігрантів, а демократи непослідовні – The Economist

Поділитися
Трамп помиляється щодо каравану мігрантів, а демократи непослідовні – The Economist
Недостатньо засуджувати брехню президента. Демократи повинні запропонувати прагматичну прикордонну політику, вважає автор статті.

За словами президента США Дональда Трампа, "караван мігрантів", що тягнеться з центральної Америки в бік Сполучених Штатів, є нападом на країну. Він додав, що серед тисяч людей є злочинці, бандити і близькосхідні "терористи". Він також натякнув, що хода було профінансовано представниками Демократичної партії США. Американський президент пообіцяв направити війська на кордон, щоб утримати мігрантів. Ця заява отримала широку підтримку від його прихильників, пише The Economist.

Автор зазначає, що більшість висловлювань Трампа не відповідає дійсності або, принаймні, необгрунтовані. Як повідомляє кореспондент видання в Мексиці, мігранти у каравані в основному є звичайними гондурасцями, які воліють жити в світі і багатствы, замість бідності і насильства. Серед них не було помічено вихідців з Близького Сходу або незвичайної кількості злочинців. Також не існує доказів того, що демократи мають якесь відношення до організації руху. Для чого їм це було потрібно?

Ідея каравану була вперше запропонована гондурасским активістом, і стала швидко набирати обертів. Легко зрозуміти чому. Рівень життя в США набагато вище, ніж у Гондурасі. Крім того, подорож по суші через Гватемали і Мексики небезпечно - мігрантів часто грабують і б'ють на шляху, а подорож у великій групі допоможе знизити ризики. Не дивно, що багато гондурасців, почувши, що йде караван, вирішили приєднатися до нього.

У той час як Трамп нагнітає проблему, демократи закривають на неї очі. Напередодні листопадових виборів в Конгрес демократи відмовляються прояснити свою позицію відносного того, як Америка повинна вирішувати проблему, коли караван прибуде. Чи повинна вона дозволити мігрантам в'їхати? Кілька представників Демократичної партії в консервативних колах висловили підтримку плану президента про будівництво американо-мексиканської стіни. У лівому крилі партії ведуться розмови про ліквідацію Управління імміграції та митної служби США - огидне гасло. Партійні лідери намагаються змінити тему на охорону здоров'я. Це недостатньо добре.

Якщо демократи хочуть перемогти на виборах у Конгрес, вони не можуть просто перескочити на тему, яка домінує на екранах американського телебачення. Їм необхідно переконати виборців у тому, що вони серйозно ставляться до контролю над кордонами США. Тільки в цьому випадку вони зможуть отримати голоси більшої кількості виборців. Їм слід визнати, що, незважаючи на те, що Трамп бреше про деталі, в однієї важливої речі він правий: Америка не повинна дозволити людям в'їхати просто тому, що вони йдуть юрбою. Закон повинен застосовуватися неупереджено до всіх.

Демократи повинні запропонувати тверезий і прагматичний підхід до врегулювання міграції. Це змінить ситуацію. Трампу не вдалося ухвалити нові закони, що обмежують приплив нелегалів, але вийшло створити незліченні бюрократичні перешкоди для студентів і легальних іммігрантів. Він також зробив процес возз'єднання сім'ї більш складним і менш передбачуваним. Крім того, кількість біженців, які приймаються США, щорічно скорочуватиметься на три чверті, до одного біженця на 14 500 американців. У співвідношенні з населенням, Ліван, наприклад, приймає в 3600 разів більше.

Варто зазначити, що навряд чи хтось з каравану мігрантів може претендувати на політичний притулок – Гондурас не воює. До того ж Мексика, як перша більш-менш безпечна країна, до якої підійде караван, повинна буде прийняти справедливу частку біженців. Але все, що подають заявку на отримання статусу біженця, заслуговують розгляду.

Америка навряд буде затоплена потоком нелегальних іммігрантів. За оцінками, їх кількість в США скоротилося з 2008 року. Постраждалих на кордоні також у два рази менше, ніж було на початку 2000-х. Масові депортації, що почалися при Бараку Обамі, тривають під керівництвом Трампа, хоча і з більш показною жорстокістю.

Кордон настільки ж безпечен, як і 3000-кілометровий сухопутний кордон між багатою країною, що розвивається. Америка може вибирати, кому вона дозволяє в'їхати, приймаючи як вельми необхідних збирачів фруктів, так і підприємців і програмістів. Але Трамп в принципі відкидає ідею, яка в першу чергу зробила Америку великою – кожен може стати американцем. Якщо демократи не зможуть розкритикувати його за це, вони не заслуговують перемоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі